Фахівці з інформаційної безпеки ділилися досвідом протидії дезінформації в умовах гібридної війни Російської Федерації проти України

27-11-2020, 11:34

25 листопада в Університеті відбувся міжнародний круглий стіл «Протидія дезінформації в умовах гібридної війни Російської Федерації проти України».  

Організатор: Військово-юридичний інститут Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого за підтримки Управління стратегічних комунікацій Апарату Головнокомандувача Збройних Сил України, EdVenture Partners (США) та Європейської експертної асоціації (Україна). 

Понад 70 учасників заходу – науковці, дослідники, міжнародні й національні експерти, а також студенти і курсанти закладів вищої освіти України – обговорили шляхи і засоби протидії інформаційним загрозам з боку Росії. Круглий стіл мав на меті поширення досвіду, у тому числі міжнародного, щодо виявлення дезінформації та фейків, вивчення сучасних практик підвищення медіа-освіти, вироблення навичок і умінь із критичного сприйняття й оцінки контенту сучасних медіа.  

Засідання відкрив проректор з начальної роботи Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Юрій Барабаш. У вітальному слові він відзначив безсумнівну актуальність заходу, оскільки саме інформаційна безпека є одним із ключових завдань органів державної безпеки та правопорядку в умовах ведення гібридної війни. Ю. Барабаш наголосив, що разом з тим протидія дезінформації не повинна призводити до вихолошення сутності права на свободу думки та слова. Ми так само маємо переосмислювати канали комунікації, та все більшу значимість соціальних мереж та відеохостінгів порівняно із традиційним ЗМІ. Проректор також зазначив, що з метою більш фахової підготовки випускникнів в цій царині Університет планує відкриття нової спеціальності з кібербезпеки на базі Військово-юридичного інституту. 

Із вступними словами до спікерів і учасників звернулися представник Управління стратегічних комунікацій Апарату Головнокомандувача Збройних Сил України полковник Артемій Катков та модератор заходу експертка з питань інформаційної безпеки та протидії дезінформації, директорка з досліджень Європейської експертної асоціації Марія Авдєєва.  

Спікерами заходу стали міжнародні й національні фахівці у сфері інформаційної безпеки, протидії дезінформації та інформаційним операціям, кібербезпеки. Політичний експерт, автор досліджень про сучасні гібридні прояви, доцент НТУУ КПІ імені Ігоря Сікорського, директор Інституту світової політики (м. Київ) Євген Магда виступив із доповіддю «Протидія дезінформації в середовищі цивільних та військових». Дослідник DFRLab Атлантичної ради США Роман Осадчук окреслив основні небезпеки дезінформації під час пандемії COVID-19. Професор кафедри філософії Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Юрій Калиновський розповів про медіа-освіту як засіб протидії інформаційній агресії. Доцент Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка Олександр Курбан акцентував увагу учасників на критичному мисленні та інформаційній стійкості військовослужбовців ЗСУ. Генеральний директор EdVenture Partners, США Tony Sgro ознайомив учасників заходу з основними напрямками роботи та реалізації проєкту Peer-to-Peer у провідних країнах світу. 

Під час круглого столу командою Військово-юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого презентовано проєкт «Рівний-рівному: виклики протидії дезінформації» (Peer-to-Peer (P2P): Countering Disinformation Challenge), в якому відобразила власні напрацювання щодо розпізнавання фейкової інформації під час гібридної війни Російської Федерації проти України.