У поточному семестрі понад 60 студентів Університету проходять навчання в іноземних навчальних закладах в межах програм кредитної та ступеневої мобільності та за програмою Еразмус+

21-11-2018, 12:39

Франція

В Університеті Савойя Монблан (м. Шамбері, департамент Савойя) навчається група студентів спільної магістерської програми трьох дипломів «Європейське та міжнародне підприємницьке право», яка реалізується нашим Університетом  разом з Школою права Університету Миколаса Ромеріса (Литва) та французькими партнерами. У Франції студенти вивчають такі дисципліни як «Порівняльне контрактне право та економічний аналіз», «Сучасні проблеми підприємницького права», «Міжнародне транспортне право», «Спеціальні контракти у міжнародному бізнесі» та ін., поглиблюють знання французької мови, хоча основна мова навчання – англійська. У наступному семестрі студенти спільної магістерської програми матимуть змогу пройти стажування в юридичних компаніях, державних установах та громадських організаціях країн ЄС. Навчання в Університеті Савойя Монблан та стажування є безкоштовним, відбувається в межах програми Еразмус+, усі студенти програми отримують  стипендіальне забезпечення.

Студент 4-го курсу Слідчо-криміналістичного інституту Тит Андрєєв протягом осіннього семестру пройде навчання в межах програми кредитної мобільності  в Університеті Монпельє, що знаходиться у департаменті Еро на узбережжі Середземного моря, мова навчання – французька. До його навчального плану входять такі курси як «Право міжнародних економічних відносин», «Конституційне правосуддя»,  «Загальна теорія фундаментальних прав та свобод» та ін. Університет Монпельє — один з найстаріших у Франції, факультет права та політичних наук має довгу і славетну історію з XIII сторіччя, у свій час тут навчалися поет-гуманіст Франческо Петрарка, письменник Поль Валері та велика кількість інших відомих діячів минулого та сьогодення. Навчання відбувається у трьох навчальних корпусах, що знаходяться в центрі міста поблизу кафедрального собору та включає в себе проведення лекцій і семінарів. Тит Андрєєв розповів, що студенти мають змогу спілкуватися з професорами не тільки під час лекцій, а й в режимі онлайн,  через спеціальну платформу, де розміщуються необхідні навчальні матеріали та література, анонсуються культурні, наукові, спортивні та інші заходи. Університет гостинно приймає іноземних студентів, що приїжджають за програмами академічної мобільності, присвячуючи перший тиждень знайомству з університетом та містом.

Польща

Третій рік поспіль студенти Університету, що навчаються на четвертому курсі, отримують можливість провести один семестр в Лодзинському Університеті на основні укладеної міжунверситетської угоди про пряму мобільність. Цього року 18 студентів вивчають  «Європейське право інтелектуальної власності», «Альтернативне розв’язання адміністративних спорів», «Доктрину європейської інтеграції», «Європейське економічне право», «Право міжнародних зносин ЄС» та інші навчальні дисципліни, окрім того студенти мають можливість відвідувати курси польської та англійської мови.

Литва

Більше сорока студентів спільних магістерських програм «Міжнародне право» та «Європейське та міжнародне підприємницьке право» приступили до навчання в Школі права Університету Миколаса Ромеріса. Дев’ятнадцять студентів у цьому році на конкурсних засадах отримали гранти на навчання та стипендію Литовського Уряду, у наступному семестрі студенти обох програм матимуть можливість реалізувати своє право на академічну мобільність у межах стипендіальної програми Еразмус+ та обрати для подальшого навчання один з 200 університетів країн ЄС, Ізраїлю чи інших держав для продовження навчання та отримання додаткових знань та навичок, крім навчання програма Еразмус+ також надає можливість для проходження практики у компаніях та організаціях країн ЄС.

У Школі права Університету Миколаса Ромеріса також навчається студентка четвертого курсу Інституту підготовки кадрів для органів юстиції України Олена Старецька. Олена проходить курс навчання в межах програми семестрової (кредитної) мобільності за підтримки програми Еразмус+.