У НЮУ імені Ярослава Мудрого можна було насолоджуватися різними інтерпретаціями Кобзаревого слова

30-03-2018, 17:47

В Університеті з року в рік студенти (на чолі зі Студентським Сенатом) долучаються до творчості Великого Кобзаря і стають читцями Шевченкових творів.

Цьогоріч ХІ Шевченківські читання зібрали понад 60 декламаторів із Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого та  Харківського національного медичного університету.

Наукова бібліотека організувала виставку, присвячену життю та творчості Т.Г.Шевченка.

Учасників привітали завідувач кафедри культурології  В.О.Лозовой, заступник декана Інституту підготовки кадрів  для органів юстиції України В.Ф.Оболенцев і доцент кафедри конституційного права України С.Ю.Лукаш (один із засновників Шевченківських читань).

В.О.Лозовой сказав, що Тарас Шевченко дав українцям потужну зброю для боротьби за національну та культурну самобутність. Постать поета важлива не лише для України та української молоді, а й для всього світу, адже навколо неї формується величезний культурний простір за межами нашої держави.

В.Ф.Оболенцев зазначив, що про Тараса Шевченка говорять багато, особливо в часи розпачу, розчарувань та пошуку орієнтирів. У його посланнях намагаються віднайти квінтесенцію мудрості, як своєрідний дороговказ. Основною ідеєю став патріотизм у творах Шевченка, який екстраполюється на сьогодення. «У серцях молодих пульсує нескорений дух Шевченка, він закликає до боротьби і додає впевненості у перемозі», – підкреслив Валерій Федорович.

С.Ю.Лукаш розповів, як у 2005 році виникла ідея започаткування в Університеті Шевченківських читань. Він підкреслив, що увага студентської молоді до поетичного слова Кобзаря не згасає уродовж цих років.

Програма заходу захоплювала різноманіттям. Студенти здебільшого обрали патріотичні твори, хоч було чимало й ліричних віршів. Учасники підготувалися досить ретельно, більшість старалася оригінально інтерпретувати твори Шевченка, акцентуючи на актуальній для сьогодення тематиці, а також підсилювали настрій артистичним виконанням.