У Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого відбулося засідання регіональної «Ради юстиції»

19-11-2015, 10:12

Указом Президента України затверджено Стратегію реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015-2020 роки, розроблену Радою з питань судової реформи за сприяння Проекту Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції України».

У рамках імплетації Стратегії та за ініціативою Проекту Європейського Союзу на базі Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого створено регіональний майданчик «Рада юстиції» для постійного спілкування представників регіональної судової та виконавчої влади, прокуратури, науковців і обговорення ключових питань реформ у сфері юстиції.

У роботі заходу брали участь очільники Головного територіального управління юстиції у Харківської області, судді галузевих спеціалізованих судів Харківської області, адвокати, громадські діячі, науковці Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. Усього понад 40 учасників.

Привітав учасників проректор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого В.В.Комаров, який наголосив на важливості заходу та відзначив актуальність тем, що будуть обговорюватися. Він побажав плідної роботи та висловив сподівання, що дискусія стане цікавою та конструктивною.

Модератором засідання виступив керівник Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції України», член Ради з питань судової реформи при Президенті України, член Конституційної комісії доктор Віргіліюс Валанчюс.

Під час роботи обговорювалися Стратегія реформування судоустрою на 2015-2020 рр. та план дій щодо реалізації її положень; виконання положень реалізації законів «Про очищення влади» та «Про відновлення довіри до судової влади»; проблеми реформування системи судоустрою, прокуратури та виконання судових рішень тощо. Також власним баченням шляхів вирішення цих проблем поділилися: суддя Апеляційного суду Харківської області В.Б.Яцина, доцент кафедри організації судових та правоохоронних органів Університету В.В.Афанасьєв, суддя Апеляційно-адміністративного суду Харківської області Н.С.Водолажська та ін.