У науковій бібліотеці Університету святкували День україномовної преси

13-11-2019, 14:58

Захід відбувся за участі Європейської медійної спілки, Фонду національно-культурних ініціатив імені Гната Хоткевича, Харківської обласної організації Національної спілки письменників України, Лубенського медіаклубу, Спілки української молоді.

День україномовної преси започатковано у 2009 році Спілкою української молоді у Харкові. Приводом для обрання саме 12 листопада стали події  1905 року, коли  в цей день у Лубнах (Полтавська область), попри майже сорокарічну заборону на українськомовний друк, вийшов перший номер газети «Хлібороб» українською мовою, а роком пізніше у Харкові публікується часопис «Слобожанщина».

Привітав присутніх проректор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Вячеслав  Комаров, який  наголосив на надзвичайній важливості цього зібрання, адже у непростий для України час необхідно, щоб преса гуртувалася навколо національних інтересів країни та об’єктивно, оперативно і незаангажовано висвітлювала події сучасності українською мовою для українців.

Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов звертаючись до присутніх, наголосив, що українська мова – рушій розвитку всієї держави і кожен посадовець, журналіст, громадянин має це усвідомлювати.

Почесні гості, знані журналісти Харківщини та України також виражали спільну думку: преса суспільству необхідна, але вона мусить бути принципово національною, професійною, відповідальною, адже аматори-маніпулятори, котрих зараз багато, особливо в інтернет-мережах, повинні відійти у минуле.

Святкова зустріч завершилася екскурсією науковою бібліотекою та відвідинами художньої галереї НБК.