У науковій бібліотеці Університету вшанували пам’ять героїв Крут

31-01-2020, 08:51

До Дня пам’яті героїв Крут в приміщенні навчально-бібліотечного комплексу нашого вишу кафедра культурології та наукова бібліотека Університету провели урок патріотизму «Крути – героїчна боротьба української молоді» для курсантів І курсу Інституту підготовки юридичних кадрів для СБУ.

Модератор заходу завідувачка відділом бібліотеки Ірина Бова висвітлила історичний аспект подій січня 1918 року, зазначивши: «В історії будь-якого народу є події, які незважаючи на свою територіальну локальність, хронологічну нетривалість і відсутність на перший погляд масштабності, стають знаковими – повертають рух історії та стверджують нові цінності. В українській історії ХХ ст. такою подією є битва під Крутами».

Завідувач кафедри культурології Віктор Лозовой наголосив на тому, що бій під Крутами має важливе інтелектуально-патріотичне значення для української колективної пам’яті та української ідентичності. Він закликав першокурсників вивчати історію України, намагатися не тільки її пізнавати, а й формувати власні судження щодо будь яких історичних подій та фактів.

Фотоматеріали, статті, історичні довідки, художні твори, спогади учасників бою презентувалися на історико-документальній експозиції «Велич і безсмертя героїв Крут». Також першокурсники переглянули документальні відеофільми та віртуальну книжкову виставку «Вони захищали українську державність».