У Навчально-бібліотечному корпусі Університету відбулася презентація книги “Презумпція (не)винуватості”

09-09-2019, 14:38

Подія відбулася за підтримки Асоціації випускників НЮУ імені Ярослава Мудрого.

Захід відкрив проректор з навчальної роботи Ю.Г.Барабаш, який привітав присутніх і представив їм гостей – авторів книжки суддю у відставці Віктора Кононенка та професійного журналіста Андрія Чирву, а також директора видавництва «Арт Економі» Сергія Кіхтенка.

Сергій Микитович наголосив, що видавництво із радістю працює з такими цікавими авторами, і , звернувшись до присутніх, побажав, щоб ця книга принесла їм більше знань. «Перший наклад видання складає 500 примірників. Другий ми плануємо збільшити й зробити його більш зручним і доступним для студентів», – додав він.

Надалі до слова був запрошений Віктор Іванович Кононенко, який є відомим українським юристом, суддею Верховного Суду СРСР і Верховного Суду України у відставці, письменником і публіцистом, Почесним Головою Асоціації випускників Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

Він розповів про ідею книги, її структуру, особливості написання. «Ми вдалися до розкриття цієї теми, тому що вважаємо її життєво необхідною для кожної людини, яка живе, дотримуючись законів. Виконання принципу презумпції невинуватості є одним із важливих демократичних напрямів досягнення верховенства права в державі, оскільки забезпечує головні завдання правосуддя – запобігання необґрунтованому обвинуваченню і безпідставному та незаконному засудженню людини, надійний захист її прав, честі та гідності», – зазначив Віктор Іванович.

Автор також навів слова ректора Університету В.Я.Тація, що стали передмовою до видання: «Коли я перегорнув останню сторінку рукопису цієї книжки, то відчув неоднозначні почуття. З одного боку, охопила стурбованість за долю країни, її майбутнє, переживання про завтрашній день, збентеженість надзвичайною складністю проблем, які нам слід вирішити на шляху до розбудови правової держави, заснованої на загальнолюдських цінностях. З іншого – відчув гордість. Гордість за юридичну професію, яку має честь представляти один із авторів і яка на перехресті історії стає, мабуть, найважливішою професією в державі, бо саме на плечі юристів попри все покладається захист прав та законних інтересів людини, тягар боротьби з несправедливістю, корупцією, правовим нігілізмом, створення системи законодавства, що відповідає високим вимогам правової держави».

Андрій Чирва, наголошуючи на перевагах книги, звернув увагу на те, що у ній наведені приклади порушення презумпції невинуватості у найбільш актуальних, відомих, резонансних подіях.

По закінченні презентації усі присутні мали змогу задати запитання авторам книги.

50 примірників книжки «Презумпція (не)винуватості» були подаровані науковій бібліотеці Університету.