У навчально-бібліотечному комплексі Університету відомий український митець Роман Мінін розповідав про трансмонументалізм та ділився секретами роботи на арт-ринку

08-10-2019, 12:22

В рамках арт-проекту «Heterotopias. Інші світи» в Університеті відбулася зустріч з Романом Мініним – художником-монументалістом, графіком, фотографом, автором об’єктів та інсталяцій, учасником міжнародних арт-проектів та експозицій, організатором стріт-арт фестивалів, одним з найбільш відомих у світі сучасних українських художників. Роботи Романа неодноразово продавалися на аукціонах Філіпс і Сотбі, а виставки збирають публіку в Польщі, Італії, Швейцарії, Норвегії, Фінляндії, Британії, Бельгії та США. У 2016 році Forbes назвав Романа найбільш перспективним українським художником.

Роман Мінін – митець, який найбільше любить світи, де зіштовхуються різні реальності. Ритми і хвилі його робіт несуть глядача від страху інакшості до прийняття дійсності і творення безмежного простору майбутнього. Арт-об’єкти у віртуальному просторі, що останнім часом створює Роман, назавжди змінюють уявлення про поняття межі.

Розмова з художником, що відбулася в арт-просторі наукової бібліотеки університету, надихнула учасників на розмисли про сенси сучасності, парадокси завтрашнього дня, динамізм і невпинний рух життя.

Кураторки виставки, Олена Харитонова і Дар’я Хрісанфова, нагадали, що гетеротопії – це простори, що вносять розриви у повсякденність. Це зони трансгресії – виходу за межі себе і загальноприйнятої норми. І що мистецтво створює особливі світи, де людина почувається вільною і здатною до зміни уявлення про межу.

Виставка триватиме в художній галереї університету до 15 жовтня.