У межах ІІІ Харківського міжнародного юридичного форуму проведено круглий стіл «Державотворчі процеси в Україні та зарубіжних країнах: історичний аспект» (до 1000-річчя з початку правління Ярослава Мудрого)»

24-09-2019, 17:12

Із вступним словом  до учасників заходу звернувся проректор з наукової роботи Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого А.П.Гетьман, який звернув увагу на значний внесок великого київського князя Ярослава Мудрого в розбудові української держави – Київської Русі та побажав учасникам наукового заходу плідної роботи.

Доповідачі зосередили увагу на актуальних питаннях державотворчих процесах в Україні та зарубіжних країнах та різних етапах її історії. Так,  головний редактор  юридичного журналу «Право України» О.Д.Святоцький виступив з доповіддю «Українська державність: витоки, становлення та розвиток», завідувач кафедри теорії та історії держави і права Тернопільського національного економічного університету  М.В.Кравчук акцентував увагу на уроках державотворення Директорії УНР, а суддя Конституційного Суду України у відставці В.М.Кампо охарактеризував історію становлення конституційної демократії в України. Із ґрунтовними доповідями виступили й інші учасники круглого столу. Вони жваво обговорювали найбільш дискусійні питання вітчизняної та зарубіжної історії держави і права.