У межах кампанії патріотичної підтримки закладів вищої освіти, переміщених з окупованих територій відбулася відкрита лекція доцента Університету О.Е.Радутного у Таврійському національному університеті імені В.І.Вернадського

26-12-2017, 10:47

Відкрита лекція доцента кафедри кримінального права № 1 О.Е.Радутного «Індивідуалізація покарання в кримінальному праві ХХІ століття. Штучний інтелект як суб’єкт права. Чи будуть роботи нести відповідальність?» відбулася 22.12.2017 р.

Захід проведено у межах кампанії патріотичної підтримки закладів вищої освіти, переміщених з окупованих територій.

«У сучасному світі, в якому бурхливо відбувається розвиток технологій, для всіх стали викликом такі явища як роботизація, штучний інтелект, бот. Робот отримує громадянство, боти замінюють цілий штат юристів, на міжнародних салонах представляють самокеровані автомобілі, і це – тільки видима частина подій.  Більш того, не вважається все це плодом уяви наукових фантастів, передбаченням футурологів, а стало віртуальною частиною нашої з вами реальності, на яку має реагувати право і юридична наука, – сказав О.Е.Радутний, додавши, – Не слід із деякою іронією дивитися на складні, на перший погляд, фантастичні, але, мабуть, вельми реалістичні в недалекому майбутньому проблеми. Нині варто замислюватися над тим, як реалізувати відповідальність для штучного інтелекту або застосувати покарання для робота за сексуальне домагання, уражені вірусом інформаційні системи і несанкціоновані емісії криптовалюти».

Вже зараз, «поки не пізно» бо, за словами Олександра Едуардовича, ми вже запізнюємося з цими питаннями щонайменше на 20 років, варто проводити дослідження і сміливо пропонувати модель відносин, в якій штучний інтелект може стати суб’єктом права і відповідальності.

Поки що, це – наукова гіпотеза, умоглядна модель, але за спиною вже великий пласт досліджень і реальні пропозиції!