У Конституційному Суді України відбувся науковий захід, ініційований науковцями Університету

29-01-2020, 09:15

Співробітники Університету професор кафедри адміністративного права, керівник Європейського центру верховенства права Дмитро Лученко, завідувач кафедри кримінального процесу Оксана Капліна та доцент кафедри теорії і філософії права, директор Центру дослідження верховенства права і релігії Дмитро Вовк взяли участь у круглому столі «Новації у сфері прав людини: міжнародний та європейський досвід для України».

Науковий захід відбувся в  Конституційному Суді за підримки Європейського центру верховенства права і Центру дослідження верховенства права і релігії Університету й складався з двох частин. Перша частина була присвячена обговоренню питань співвідношення релігійної свободи і безпеки. Після вступного слова голови КСУ Олександра Тупицького та модератора заходу професора кафедри адміністративного права, керівника Європейського центру верховенства права Дмитра Лученка, з доповіддю виступив директор Центру дослідження верховенства права і релігії Дмитро Вовк. Він розповів про нові Керівні вказівки ОБСЄ/БДІПЛ “Свобода релігії або переконань і безпека”, які були презентовані у штаб-квартирі БДІПЛ у вересні минулого року. Дмитро Вовк зупинився на питаннях концепції комплексної безпеки ОБСЄ, ролі свободи релігії або переконань як фундаментального права людини, зобов’язань держави щодо гарантування цього права та можливості й обсягу обмежень свободи релігії або переконань з міркувань національної безпеки, зокрема і в контексті України.

У другій частині заходу завідувач кафедри кримінального процесу Університету Оксана Капліна презентувала наукове видання «Окрема думка. Шлях до справедливості». Книжка, науковим редактором якої виступила професор Капліна, складається з вибраних окремих думок судді Європейського суду з прав людини Пауло Пінто Де Альбукерке. Професор Капліна розповіла про ідею і концепцію видання, значення окремих думок у діяльності загальних і конституційних судів, а також міжнародних судових установ, особливості викладення окремих думок суддею Пінто Де Альбукерке та їх вплив на практику ЄСПЛ й європейську доктрину прав людини.

У заході взяли участь чинні судді КСУ та судді у відставці, судді Верховного Суду, наукові консультанти суддів КСУ, працівники секретаріату, представники міжнародних правозахисних організації, науковці та адвокати.

Наприкінці, Дмитро Лученко і Оксана Капліна подарували учасникам заходу презентовані видання та передали примірники до бібліотечних фондів Конституційного Суду України та Верховного Суду.