У картинній галереї Університету відкрилася виставка робіт Марії Примаченко та Петра Мося «Українське»

05-03-2019, 20:44

В урочистому відкритті взяли участь ректор Василь Тацій, перший проректор Юрій Битяк, співробітники Університету, директор КП «Охтирський міський краєзнавчий музей» Людмила Міщенко, скульптор Петро Мось, митці Харківщини.

Ректор Василь Тацій, вітаючи перших відвідувачів виставки, зазначив: «Ця експозиція дає можливість відчути, що Українська земля була, є й буде багатою на таланти. За простими образами в картинах Марії Примаченко ховаються глибоке розуміння оточуючого світу й бажання залишити по собі спадок, на якому виховуватимуться наступні покоління. Кераміка Петра Мося гармонійно доповнила доробок видатної української мисткині, і таким чином з поєднання різних технік і поколінь утворилася спільна картина України».

Директор КП «Охтирський міський краєзнавчий музей» Людмила Міщенко, за чиєї ініціативи твори Марії Примаченко з колекції Сумського обласного художнього музею демонструються в Харкові, зауважила: «Назва виставки – «Українське» – говорить про те, що українська нація має свою кровоносну систему, своє духовне наповнення. Велич таланту Марії Примаченко полягає в тому, що за її картинами можна простежити все людське життя – від народження до смерті». Людмила Володимирівна також додала: «Місцем експозиції невипадково було обрано картинну галерею Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. Адже стараннями керівництва вишу з його стін виходять особистості, які розуміють і цінують мистецтво».

Поетеса Ніна Супруненко прочитала вірш, присвячений виставці.

Виставка «Українське» триватиме в картинній галереї до початку травня.