У залі засідань вченої ради Університету відбувся Перший Харківський кримінальний процесуальний полілог «Кримінальний процес: сучасний вимір та проспективні тенденції», присвячений 50-річчю кафедри кримінального процесу та 85-річчю від дня народження доктора юридичних наук, професора, академіка НАПрНУ Ю.М.Грошевого

16-12-2016, 16:23

Організатори – кафедра кримінального процесу і кафедра кримінального процесу та оперативно-розшукової діяльності Університету. Також у роботі заходу взяли участь науковці кафедр кримінального права, криміналістики, кримінології та кримінально-виконавчого права, організації судових та правоохоронних органів Університету, вчені провідних вітчизняних навчальних та науково-дослідних закладів.

З вітальними словами звернулися ректор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого В.Я.Тацій та завідувач кафедри кримінального процесу О.В.Капліна.

В.Я.Тацій зазначив, що 50 років – це мить, але значний час, і необхідно згадати всіх вчених, які зробили вагомий внесок у формування науково-педагогічної школи харківських процесуалістів: М.М. Гродзинського, А.Л. Ривліна, С.А. Альперта, Ю.М.Грошевого.  «Юрій Михайлович займає особливе місце у моєму житті. Ми були знайомі з ним з 1965 року, дружили сім’ями, він мав енциклопедичні знання і багато чого я в нього навчився. Він пройшов непростий шлях від асистента до професора, і саме він був одним із засновників Національної академії правових наук України. Щиро вдячний йому за те, що він зробив для кожного з нас. Пам’ять про нього залишиться надовго», – додав ректор.

О.В.Капліна відзначила, що 50 років – це вік наукової мудрості, хоча насправді науковій школі кримінального процесу 212 років, бо кримінальний процес викладався ще в Імператорському університеті з 1804 р. «Ми сьогодні по-сімейному, по-родинному згадаємо наших вчителів. Головне надбання – склалася потужна школа кримінального процесу, а головним здобутком є згуртований колектив однодумців, який намагається примножувати кращі традиції», – підкреслила Оксана Володимирівна.

Присутня на заході донька Юрія Михайловича – заступник Голови Апеляційного суду Харківської області Олена Юріївна Грошева висловила подяку Університету за запрошення, організацію заходу, і зазначила: «Шановний Василь Якович, мені відомо, що Ви продовжуєте будувати Храм Науки, і наша сім’я хотіла би подарувати бібліотеку батька до фонду нової бібліотеки».

Під час І-ої панельної дискусії «Харківська школа кримінального процесу» виступали: доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри кримінального процесу Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого О.В.Капліна – «Півстоліття служіння освіті та науці»; кандидат юридичних наук, доцент кафедри кримінального процесу, директор Інституту підготовки кадрів для органів юстиції України Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого В.І.Маринів – «Еволюція наукових інтересів у теоретичних доробках академіка Ю.М.Грошевого»; доктор юридичних наук, професор кафедри криміналістики Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого В.О.Коновалова – «Фундатори Харківської школи кримінального процесу»; доктор юридичних наук, професор, академік НАПрН України, завідувач кафедри кримінального права № 2 Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого М.І.Панов – «Становлення Харківської наукової школи кримінального процесу»; доктор юридичних наук, завідувач кафедри кримінального процесу та оперативно-розшукової діяльності Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого О.Г.Шило – «Наукове прогнозування у роботах видатного вченого Ю.М.Грошевого».

Роботу заходу було продовжено у наступних панелях:

– Теоретико-методологичні проблеми науки кримінального процесу;

– Досудове провадження: проблеми правозастосування;

– Судове провадження: процесуальні та організаційно-правові проблеми.

За результатами полілогу буде надрукована книга.