Учні 15 шкіл Харківщини долучилися до заходів, що проведені науковою бібліотекою та кафедрою міжнародного права в межах Всеукраїнського тижня права

13-12-2019, 13:33

Із «правовим флешмобом» студенти та викладачі завітали до кількох шкіл Харкова та Торговельно-економічного коледжу Київського національного торговельно-економічного університету. Під час уроків-презентацій підлітки дізналися про те, як протидіяти булінгу та що означає бути відповідальним носієм прав і обов’язків.

Головною локацією заходів до Всеукраїнського тижня права стала наукова бібліотека. Тут викладачами й аспірантами кафедр міжнародного права, кримінології та кримінально-виконавчого права, студентами університету, консультантами Юридичної клініки нашого університету були організовані інтерактивні уроки, лекції, присвячені правам людини, дітей та підлітків з демонстрацією відео, презентацій та вікторинами. Це дозволило залучити широку шкільну аудиторію до активної участі в обговоренні правових питань. Серед тем, що порушувалися під час цих зустрічей, були такі: «Як не стати жертвою злочину?», «Протидія булінгу та кібербулінгу», «Відповідальність неповнолітніх», «Еволюція прав людини» та ін.

Щодня впродовж цього тижня для школярів проводились оглядові екскурсії науковою бібліотекою. Школярі ознайомилися з її історією, сайтом, електронними ресурсами, віртуальними та тематичними експозиціями, архітектурними можливостями НБК. Також вони мали змогу побачити експозицію музею криміналістики.

Кульмінаційним заходом тижня став Всеукраїнський урок «Права людини» у форматі круглого столу, у якому взяли участь 200 старшокласників із шести шкіл Харкова та Пісочина.

Загалом «Шкільний правовий флешмоб» охопив 900 учнів 15 загальноосвітніх шкіл.

Організатори особливо відзначають активну участь і відповідальне ставлення до проведення флешмобу студентів, зокрема факультету адвокатури, Інституту підготовки юридичних кадрів для органів юстиції України, Слідчо-криміналістичного інституту та Військово-юридичного інституту.

Заходи до Всеукраїнського тижня в науковій бібліотеці тривають.