Учні, колеги й друзі вшанували пам’ять завідувача кафедри організації судових та правоохоронних органів Університету, члена-кореспондента НАПрНУ І.Є.Марочкіна, якому сьогодні виповнилося б 70 років

10-01-2019, 17:36

Меморіальну зустріч, організовану кафедрою судоустрою та прокурорської діяльності та кафедрою адвокатури Університету, відкрив проректор з навчально-методичної роботи В.В.Комаров: «Іван Єгорович є однією з ключових постатей Університету. Він мав дві вражаючі риси: справедливість і щедрість. Під їхньою дією знаходилися всі, хто був поруч із ним упродовж життя».

Завідувач кафедри судоустрою та прокурорської діяльності Л.М.Москвич у розповіді про наукову спадщину свого наставника зазначила, що багато з думок, котрі знайшли відображення в його працях 90-х років, лише зараз реалізуються законодавцем. Цими ідеями І.Є.Марочкін щедро ділився зі своїми учнями, аби ті продовжували дослідження.

Завідувач кафедри адвокатури І.В.Назаров торкнувся теми формування наукової школи професора І.Є.Марочкіна. За 22 роки на посаді завідувача кафедри організації судових та правоохоронних органів під науковим керівництвом Івана Єгоровича було захищено 30 кандидатських і чотири докторські дисертації. Усі теми цих досліджень були взаємопов’язані й саме вони сформували наукову школу.

Проректор В.В.Комаров стисло повідомив про науково-громадську діяльність І.Є.Марочкіна, який був членом науково-консультативної ради при Генеральній прокуратурі України, науково-консультативної ради при Вищому спеціалізованому суді з розгляду цивільних і кримінальних справ, заступником голови Кваліфікаційної комісії суддів загальних судів Харківського апеляційного округу.

Спогадами про ювіляра та своїм баченням його особистості поділилися постійний представник Верховної Ради України в Конституційному Суді України А.О.Селіванов, завідувач кафедри кримінального процесу та оперативно-розшукової діяльності Університету О.Г.Шило, народний художник України В.І.Ковтун та доцент кафедри судоустрою та прокурорської діяльності В.С.Бабкова.

Із заключним словом до учасників зустрічі звернулася дружина І.Є.Марочкіна доцент кафедри адміністративного права О.Б.Червякова, яка подякувала всім, хто береже пам’ять про Івана Єгоровича.