Університет відвідали секретар Харківської міської ради О.М.Новак і депутат Харківської міської ради Г.М.Михайлов, які передали до фондів бібліотеки НЮУ імені Ярослава Мудрого унікальну літературу про Харків та інші міста України

13-06-2018, 17:18

У стінах НБК НЮУ імені Ярослава Мудрого гостей зустріли ректор В.Я.Тацій,  проректор з економіки та соціального розвитку І.К.Прищепа, директор бібліотеки Н.П.Пасмор, співробітники бібліотеки, викладачі і студенти Університету.

Звертаючись до присутніх, В.Я.Тацій сказав, що наукова бібліотека є однією з найбільших серед бібліотек ЗВО міста, а колекція книг на даний час налічує понад 1,5 млн (бібліотечний ресурсний центр розраховано на 4 мільйони книг). Завдяки співпраці  з іншими установами світу і цифровим технологіям вона надає доступ до бібліотек і баз даних багатьох країн. «Проте мають бути, безумовно, і паперові видання, тому що вони – вже історія», –   зауважив ректор.

Продовжуючи промову, Василь Якович наголосив: «Доброю традицією стало передавання в дар Університету особистих бібліотек наших провідних професорів. Свого часу ініціатором цієї традиції став наш вчитель – академік права В.В.Сташис. Його новація була підтримана мною й професорами Ю.М.Грошевим, В.В.Голіною, Ю.М.Бауліним, рідними Ю.М.Тодики, І.Г.Марочкіна, видавництвом «Право України» та ін.», згадавши при цьому прислів’я: «Коли людина дарує – вона збагачується».

«За цей рік ми отримали за рахунок власних коштів і подарунків видання загальною кількістю 25 000 примірників», – підсумував ректор і щиро подякував гостям.

О.М.Новак зазначив: «За останнє десятиліття між  Харківською міською радою і  Національним юридичним університетом імені Ярослава Мудрого склалися конструктивні та ефективні відносини. Ми пишаємося тим, що у нашому рідному місті є такий заклад вищої освіти, який впевнено можна назвати «Прекрасний Храм», з унікальною новозбудованою бібліотекою, переконаний, ним пишаються і студенти, які з радістю повертатимуться через роки до альма-матер».

Г.М.Михайлов сказав: «Архітектура – це застигла історія. У цих книгах ви знайдете фотографії, яких немає в українських архівах. Упродовж 20 років ми збирали ці світлини у приватних колекціях різних країн: США, Німеччини, Італії та ін. Нам вдалося зібрати чимало матеріалів про Харків – від часів його заснування до сьогоднішніх днів. У цих альбомах можна побачити, як змінилися знайомі нам площі і вулиці, порівняти, як було і як стало. Цих книг немає в продажу і не буде, тому колекція унікальна. Думаю, багатьом це буде цікаво. Ми ж продовжуємо цю роботу і закінчуємо альбоми про роки окупації Одеси і Києва, а також готуємо нові видання про Харків. Користуючись нагодою, я запрошую всіх на фотовиставку, присвячену 75-річчю визволення Харкова від німецько-фашистських загарбників, яка відбудеться у Центральному парку культури і відпочинку ім. Горького у серпні».

Директор бібліотеки Університету Н.П.Пасмор подякувала за подарунки і висловила сподівання на  подальшу співпрацю.

Довідка: У фотоальбомах колекційних видань зібрані знімки з вітчизняних і зарубіжних архівів, які раніше не були опубліковані. Більшість книг – це фотографічний літопис Харкова, його історичні вулиці та будівлі, зафіксовані десятиліття назад.

Зокрема, в книгах «Харків. 1941-1943», «Харків. Місто, яке пережило війну» містяться фото воєнних років. Книга «Харків. Минуле і сьогодення» показує те, яким було місто в середині ХХ століття і яким стало зараз. У книзі «Харків» крім історичних фото є старі листівки ХІХ століття, а також карти міста, креслення і проекти багатьох історичних будівель. Крім того, ця серія книг містить видання, присвячені не тільки Харкову, але також Києву та Одесі.