Університет відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Швейцарської Конфедерації в Україні Крістіан Шьоненбергер

25-04-2013, 11:56

Відбулася зустріч Посла з ректором Університету В.Я.Тацієм та проректором В.В.Комаровим. В.Я.Тацій ознайомив гостя з науковими здобутками та пропозиціями науковців і студентів нашого вузу. Крістіан Шьоненбергер повідомив, що контакти між нашими країнами як на рівні державних структур, так і на рівні простих громадян, постійно зміцнюються, окреслив низку важливих аспектів, які слід враховувати на шляху європейської інтеграції, і які могли б бути цікавими і корисними для України. Наприкінці зустрічі Крістіан Шьоненбергер зробив запис у Книзі почесних гостей Університету.

Також Посол провів лекцію «Відносини між Швейцарією та Україною. Особливості політичної системи Швейцарії» для студентів і викладачів.

Крістіан Шьоненбергер розпочав лекцію перед студентами і викладачами з короткого історичного огляду починаючи з 1648 року, коли Швейцарія отримала незалежність від Римської Імперії. На прикладі процесів, що відбувалися в Швейцарії протягом століть, він показав, наскільки продуктивними і ефективними можуть бути реформи, якщо зрозумілими є їх мета та інструменти.

Посол розповідав про систему вищої освіти. Кожен регіон має власні закони і правила освіти, нічим не пов’язані з сусіднім регіоном. Проте більшість вишів охоче беруть на навчання громадян інших країн, до того ж коштує воно дешевше, ніж в Англії.

Дипломат зазначив, що Швейцарська Конфедерація визнала незалежність України 23 грудня 1991 року. Дипломатичні відносини було встановлено 6 лютого 1992 року шляхом обміну листами. Посольство Швейцарії в Україні відкрито у липні 1992 року, Посольство України у Швейцарії – у лютому 1993 року. Щороку Швейцарська конфедерація надає 7 стипендій для українських студентів. Це може стати початком наших контактів.

У Швейцарії різні етнічні та релігійні групи, 4 національні мови, влада не сконцентрована у єдиному органі (децентралізована), існують тисячі неурядових організацій тощо.

Федералізм має позитивне значення і розглядається, як стабілізуючий фактор. Посол зауважив, що в Україні федералізм асоціюється з сепаратизмом. Це не так. Міста і кантони мають високий ступінь автономії: дві третини податкових надходжень йдуть до місцевого бюджету, і лише одна третина у федеральний. Крістіан Шьоненбергер навів цікаві приклади прямої демократії – взаємодії народу та уряду у рамках ініціатив та референдумів. Державна політика не віддалена від потреб громадян.

Наприкінці свого спілкування зі студентами та працівниками посол відповів на їхні запитання.

Читайте також на сайті Міністерствa oсвіти і науки України: http://mon.gov.ua/ua/news/7874-nadzvichayniy-i-povnovageniy-posol-shveytsarskoyi-konfederatsiyi-v-ukrayini-vidvidav-harkivsku-yuridichnu-akademiyu