Університет відвідав відомий французький фахівець з антропології професор Університету Екс-Марсель III (Університет в м.Екс-ан-Прованс і м.Марсель, Франція) Норбер Рулан (Norbert Rouland)

23-10-2013, 09:34

Він виступив із лекцією «Становлення світської влади у Франції» перед студентами, аспірантами та викладачами Університету.

Гостя представив проректор із навчальної роботи Ю.Г.Барабаш.

Свою лекцію Норбер Рулан присвятив огляду принципу світськості права в історичному плані, починаючи з французької революції і закінчуючи сучасним станом. Лектор також торкнувся не тільки ситуації у Франції, але тих трендів, які нині панують у Великій Британії, Росії, Алжирі, Марокко та інших країнах.

Професор Рулан розповів про принцип свободи віросповідання, відносини церкви та держави у Франції, використання релігійної атрибутики у публічних місцях, сплату мінімальної заробітної плати священикам в Ельзасі та оподаткування релігійної діяльності.

Норбер Рулан відповів на питання студентів та викладачів стосовно системи захисту емігрантської політики; недоліків і переваг світськості; толерантного застосування світськості; процесу деколонізації; автономії Нової Каледонії і Полінезії; приватних релігійних католицьких, єврейських та мусульманських шкіл тощо.

Довідково: професор Норбер Рулан − всесвітньо визнаний фахівець у галузі юридичної антропології, вивчення прав етнічних меншин і автохтонних народів, вирішення конфліктів. З даної проблематики їм опубліковано багато значних робіт, у тому числі «Рим: демократія не можлива?» (1981), «Етатістське право, традиційне право і політика асиміляції у сучасній Арктиці» (1985), «Помста, санкція і еволюція: антропологічний підхід» (1990), «У витоків права. Юридична антропологія у наш час» (1991) та ін.

Заснована Руланом і багато років очолювана ним Французька асоціація юридичної антропології об’єднує дослідницькі зусилля в даній галузі вчених з різних країн і регіонів світу. Він є консультантом ЮНЕСКО з питань соціальної та юридичної антропології, членом Ради Французького товариства політико-правової філософії, ряду наукових товариств.