Університет визначав найкращого читця поезії рідною мовою

25-02-2019, 14:13

Поезія у Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого багато років поспіль має свій мистецький простір. Літературні вечори, зустрічі із письменниками, поетичні конкурси вже давно стали доброю традицією. Творча молодь університету має можливість знаходитися у діалозі з тими, хто може звернути до витонченого слова й поетичного рядка.

Так, 22 лютого, до Міжнародного дня рідної мови, у науковій бібліотеці істинні шанувальники поезії облаштували літературний майданчик і розгорнули справжнє свято віршованих рядків – мистецький конкурс «Найкращий читець поезії рідною мовою». Організатором заходу виступили кафедра культурології і наукова бібліотека за підтримки профспілкових комітетів Університету.

Теплим вітальним словом відкрив конкурс модератор вечора, доцент кафедри культурології В.М.Пивоваров. Він відзначив значимість Міжнародного дня рідної мови для молоді й нашої держави зокрема. «Поезію неможливо не любити, вона надихає, наштовхує на роздуми, допомагає жити, здається, що у ній говорить сама історія українського народу, і ми шукаємо в поетичному слові відповіді на різні питання»,- зазначив він.

У мистецькому конкурсі взяли участь 20 учасників – представників різних факультетів та інститутів, а також співробітник університету. До складу журі входили викладачі кафедри культурології.

Кожен декламував улюблені вірші українських письменників. Крім того, студенти І курсу Інституту прокуратури та кримінальної юстиції Катерина Ципищук  і Олександр Ромашко подарували аудиторії авторську поезію. У свою чергу, журі враховувало виразне читання учасників, артистизм у читанні, особисте сприйняття поезії, а також мистецтво точного відтворення тексту літературного твору.

Студенти дивували, змушували захоплюватись ними. Розпочала вечір Варвара Стоянова (І курс, Інститут прокуратури та кримінальної юстиції), яка, як виявилося, зі школи захоплюється ораторським мистецтвом. Підхопили вдалий виступ Варвари курсанти ІІІ курсу Інституту підготовки юридичних кадрів для СБ України Олександр Мелашенко, Борис Любарський, Юлія Бугай, Павло Трифонов, Уляна Вдовиченко, Уляна Чепис та інші.

Продовжили занурення у барви поезії студенти Інституту прокуратури та кримінальної юстиції – Анастасія Сметаніна, Олег Корпан, Катерина Ципищук, Аліна Пенська, Анна Піскуровська тощо. На мить читці поезії дозволили проникнути у свій бурхливий, метафоричний, але прекрасний світ.

На заході звучали твори Тараса Шевченка, Адама Міцкевича, Павла Тичини, Василя Симоненка, Олександри Козарійчук, Сергія Жадана, Христини Полянської, Івана Франка, Ліни Костенко, Володимира Германова тощо. Деякі учасники читали під музику, тим самим створюючи прекрасну творчу атмосферу.

Тож, за підсумками журі, місця розподілилися таким чином:

І місце – Анастасія Сметаніна, студентка ІІ курсу Інституту прокуратури та кримінальної юстиції із глибокою поезією Олександри Козарійчук «Коли буває пізно»;

ІІ місце – Павло Трифонов, курсант ІІІ курсу Інституту підготовки юридичних кадрів для СБУ із ліричним твором Василя Симоненка «Ображайся на мене як хочеш…»;

ІІІ місце – Варвара Стоянова, студентка І курсу Інституту прокуратури та кримінальної юстиції із поетичним текстом «І мертвим, і живим, і ненародженим…».

Приз глядацьких симпатій здобула студентка І курсу Інституту прокуратури та кримінальної юстиції Катерина Ципищук із авторською поезією «Він…».

Премію профспілкового комітету співробітників отримала Наталя Котляр.