Університет вдруге відвідав професор Корнелльського університету (США) Чарльз Уайтхед (Charles K. Whitehead)

03-12-2014, 10:43

Візит та заплановані лекції відбувалися у рамках спільного проекту з корпоративного і фінансового права між Національним юридичним університетом імені Ярослава Мудрого та Корнелльським університетом (м.Ітака, штат Нью-Йорк, США).

Проект передбачає серію лекцій з проблематики «Злиття і поглинання корпорацій», що пройдуть у листопаді-грудні 2014 року, а також у квітні 2015 року у  режимі відеоконференцій (за участі викладачів та студентів Корнелльського університету).

У жовтні-листопаді було сформовано групу студентів та аспірантів, які цікавляться проблемами корпоративного і фінансового права і добре володіють англійською мовою. Мова спілкування − виключно англійська (без перекладу).

Чарльз Уайтхед прочитав три лекції і ознайомив студентів із сучасним станом і тенденціями розвитку корпоративного права провідних зарубіжних держав, зокрема, і Сполучених Штатів. Він також розповів про статутне право і судову практику, добре розвинене регулювання для компаній, зареєстрованих у штаті Делавер, забезпечувальний інтерес (security interest) і зобов’язання, передбачуване правом щодо захисту боргу (covenant to protect the debt) тощо.

Професор поділився головними принципами у сфері вирішення проблем фінансів, управління компаній, прав та обов’язків акціонерів, директорів, посадових осіб, співробітників та делегування повноважень.

Чарльз Уайтхед також відповів на чисельні питання студентів.

Своїми враженнями поділилася студентка Марія Хакімова (міжнародно-правовий факультет, 3 курс, 3 група): «По-перше, треба відмітити зацікавленість студентів, яких зібралася чимала кількість. У своїх лекціях професор акцентував увагу на корпоративному праві, механізмі його реалізації в США та взаємовідносинах усіх суб’єктів корпоративного права. Звичайно, було досить складно, оскільки ніякої бази з корпоративного права США ми не маємо. Професор Уайтхед детально викладав інформацію, намагався не просто подати стандартний матеріал з підручників фінансового права, а на прикладі найгучніших справ США показати нам сам механізм реалізації правових норм. Професор довів свою майстерність і професіоналізм, зацікавивши нас вивченням фінансового права».