Тренінг «Агробізнес сьогодні: алгоритм захисту» відбувся у заключний день III Харківського міжнародного юридичного форуму.

28-09-2019, 14:21

Як зазначила координаторка сертифікатної освітньої програми «Юрист в агробізнесі» Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого і модератор тренінгу Інна Кульчій, оскільки сьогодні сільське господарство є однією з ключових галузей в секторі економіки, важливим є правове забезпечення саме цієї сфери та підготовки кваліфікованих юристів.

«Цей захід спрямовано на напрацювання алгоритмів захисту саме агробізнесу. Спікери розповіли про алгоритми захисту від рейдерства, про те, як пройти податкову перевірку, про особливості функціонування товариства з обмеженою відповідальністю в агробізнесі, тому що ця організаційно-правова форма є найпоширенішою в цій сфері. Крім того, спікером тренінгу став суддя Верховного Суду Віталій Уркевич, який розповів про судову практику у сфері агробізнесу», – розповіла Інна Кульчій.

Учасниками та слухачами заходу стали юристи-практики, які спеціалізуються у сфері агропромислового комплексу, земельних відносин, керівники компаній (сільськогосподарських та переробних підприємств, фермерських господарств, сільськогосподарських кооперативів та ін.), представники громадських організацій у сфері сільського господарства, спеціалісти консалтингових та аудиторських фірм, які працюють у сфері земельного та аграрного ринку, викладачі, студенти, аспіранти юридичних закладів вищої освіти.

Під час тренінгу спікери проаналізували сучасний стан та тенденції розвитку агробізнесу в Україні в умовах євроінтеграції, ознайомили аудиторію з основними способами захисту кооперативних та корпоративних прав суб’єктів агробізнесу, розповіли про основні аспекти захисту земельних прав та аграрного бізнесу від рейдерських атак, проаналізували питання, пов’язані із земельними спорами та дослідили практику їх вирішення.

Слухачі почули поради експертів, як запобігти рейдерству в агробізнесі та які механізми його подолання, з‘ясували механізми захисту корпоративних прав суб’єктів агробізнесу (на прикладі АТ та ТОВ) та способи захисту прав суб’єктів агробізнесу, отримали огляд актуальної судової практики у сфері земельних правовідносин та кейс-аналіз актуальних проблем в агробізнесі, дізналися механізми отримання державної підтримки суб’єктам агробізнесу.