Студент другого курсу Інституту прокуратури та кримінальної юстиції Максим Чеботарьов, який цього літа став переможцем конкурсів Фонду Конрада Аденауера та Європейської комісії за програмою Erasmus+ (KA347) «Діалог між молоддю та політиками», поділився своїми враженнями від навчання та стажування у Бельгії та Норвегії

09-09-2019, 09:53

«Україна – це серце Європи. Так чи може Європа жити без свого серця? На це питання дала відповідь українська делегація в Брюсселі за програмою фонду Конрада Аденауера «Dialogue Programme 2019». Ми відвідали головні інституції Європейського Союзу (Європейський Парламент, Європейську Комісію, Раду Європи, Комітет Регіонів та інші), релігійний адміністративний осередок COMECE, а також офіс політичної партії European People’s Party та її Think Tanks (Аналітичні центри). Особливістю стала неформальність нашого спілкування з представниками цих установ, їх щире бажання дати відповіді на всі нас питання.  Вражень багато, а новин для країни ще більше. Україна й надалі є стратегічним партнером Європи, наші люди мають пошану серед місцевих та за освітою і вихованістю не відрізняються від громадян найрозвиненіших  країн Європи. Головним висновком стало те, що Європа бачить майбутнє в її молоді, тому Study and Travel for free це більше ніж можливість, а скоріше стратегічний напрямок ЄС.

Наступною за програмою Erasmus+ та з підтримкою NGO: «Mangfold Huset» стала зупинка в мальовничому куточку Норвегії – Рюгге. Дійсно, Норвегія не є членом Європейського Союзу, але за соціально-економічним рівнем випереджає більшість країн союзу. На заході були представлені делегації різних країн: України, Грузії, Польщі, Туреччини та Норвегії – під загальною ідеєю вивчення «Інноваційних методів у прийнятті демократії». Було цікаво почути думки студентів різних країн стосовно демократії та її розвитку. Але головним висновком стало те, що демократичний шлях наших країн та проєвропейська спрямованість залежать тільки від нас та наших зусиль».

Дякуємо Максиму за цікаву розповідь та яскраві фотографії! Бажаємо нових подорожей та відкриттів, натхнення у навчанні!