Студентки Університету Туваклієва Мадіна (Інститут прокуратури та кримінальної юстиції) та Ходарєва Віолетта (заочний факультет № 1) стали переможцями дебатного турніру «National anticorruption moot court competition»

29-11-2017, 16:17

National Anticorruption Moot Court Competition (Національні судові змагання з протидії корупції) – всеукраїнський захід, присвячений питанням запровадження високих стандартів розвитку практичного навчання та підвищення професійних знань і умінь студентів II-VI курсів ВНЗ України, які навчаються за спеціальністю «Правознавство».

Організатор – ELSA Ukraine.

Партнери і спонсори турніру:  Vasil Kisil & Partners, Arzinger Law office, EQUITY Law Firm, Pronin&Partners Law Firm, Відкритий Офіс НАБУ, Transparency Intеrnational та багато інших.

У змаганнях взяли участь 16 команд із різних університетів країни. 

Турнір був присвячений питанням застосування антикорупційного законодавства, зокрема, проблемам оскарження результатів публічних закупівель, антикорупційного комплаєнсу, заходам кримінально-правового характеру для юридичних осіб, обранню запобіжного заходу підозрюваним у вчиненні корупційних кримінальних правопорушень тощо.

У фіналі наші студентки грали проти команди Національного університету «Одеська юридична академія». За  результатами таємного голосування суддівської колегії з рахунком 8:1 перемогла команда нашого Університету. 

Своїми враженнями поділилися Мадіна Туваклієва: «Захід організовано на найвищому рівні. Важливо і повчально те, що  завдання полягали не лише у моделюванні судових дебатів, а й попередній підготовці (що іноді є вирішальним фактором).  Зокрема, у перший день змагань учасники дізналися про youcontrol.com.ua – он-лайн платформу, завдяки якій отримується доступ до відкритих даних, а це понад 40 джерел. Після цього на кожну компанію України складається досьє, відстежуються зміни в держреєстрах та візуалізуються зв’язки між афілійованими особами. Більш того, можна було її перевірити в дії.

У другий день судових змагань всі учасники були присутніми на панельній дискусії на тему «Діалог держави та бізнесу в контексті антикорупційного комплаєнсу». Запам’яталася також надзвичайно різноманітна суддівська колегія – від представників державних органів охорони правопорядку, міжнародних правозахисних організацій до представників приватних структур. Їх професіоналізм, щира зацікавленість, ініціативність, вимогливість, об’єктивність вразили присутніх, а наші іноді складні питання і вичерпні їх відповіді сприяли  “гарячій” предметній дискусії».

Щиро вітаємо Мадіну, Віолетту та тренера команди асистента кафедри кримінального права № 1 О.Д.Комарова, бажаємо нових здобутків!