Студенти Харкова поринули в творчу спадщину великого Кобзаря

12-03-2020, 09:52

В Університеті відбулися ХІІІ міжвишівські Шевченківські читання «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття…» до 206 річниці від дня народження Тараса Шевченка.

Організатори: наукова бібліотека, Студентський сенат, кафедра культурології.

У заході взяла участь творча молодь Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого та Харківського національного медичного університету та учениця Харківського ліцею № 107. Модераторами виступили доцент кафедри культурології Василь Пивоваров та випускниця Університету Катерина Чижик.

Зустріч відкрив завідувач кафедри культурології Віктор Лозовой, який зазначив, що Шевченків геній в усі часи надихав народ на боротьбу за незалежність України та за її душу.

Голова Студентського сенату Крістіна Тверезовська привітала учасників і подякувала гостям з Харківського національного медичного університету за участь у заході, який 13 років тому був започаткований саме з ініціативи студентства.

Цьогорічна програма читань охоплювала великий спектр творчості геніального  поета: від відомих поетичних творів до маловідомих сторінок життя. З доповіддю-презентацією «Тарас Шевченко: ніщо людське йому не чуже» виступили Тетяна Кожем’яко і Галина Михайлова (ІПЮК для СБУ); «Тарас Шевченко у світовій літературі» – доповідь Єлизавети Власової (ІПЮК для СБУ).

Пісня «По діброві вітер виє» у супроводі бандури пролунала у виконанні Ольги Демчик і Вікторії Дворник (ІПЮК для СБУ). Театр одного актора продемонструвала Анастасія Сметаніна (ІПКЮ) бездоганним читанням поеми «Відьма». «Лілея» звучала у виконанні Аліни Гавришок (ІПЮК для СБУ).

З різним темпераментом, але з неодмінною майстерністю читали вірші Т. Шевченка Михайло Скрипкін (ІПЮК для СБУ), Володимир Борздико (ІПЮК для СБУ),  Владислав Кравцов (ІПЮК для СБУ),  Микола Кривошлик (ІПЮК для СБУ), Олександра Капітула (МПФ), Інна Данилевська (МПФ), Анастасія Корецька (ХНМУ), Ірина Михайлова (ІПКЮ), Гулієв Ілгар Елхан (ІПЮК для СБУ), Дмитро Савченко (ІПЮК для СБУ), Ярослав Трусов (ІПЮК для СБУ), Михайло Коцар (ІПЮК для СБУ), Анастасія Корецька (ХНМУ), Поліна Богаєвська (Харківський ліцей № 107).

До сліз проникливим було читання Юлії Бугай і Ірини Білоус (ІПЮК для СБУ) «Балада про дві душі» (автор Л. Лєгостаєва).

Авторські твори продекламували Олена Суркова (ХНМУ), Дарина Каріна (ХНМУ), Олександр Косенко (ВЮФ), Анастасія Храпська (ІПКЮ), Софія Омельченко (ХНМУ), Сергій Старина (ІПКЮ), Тетяна Колеснікова (ІПЮК для СБУ), Анна Сухопар (ІПКЮ).

Усі учасники ХІІІ Шевченківських читань отримали грамоти.