Студенти та викладачі активно долучаються до профорієнтаційних заходів

12-02-2018, 16:05

Члени Ліги студентів Асоціації випускників  Університету провели лекції у загальноосвітніх навчальних закладах серед учнів 9-11 класів.

Із метою підвищення правової культури школярів, залучення їх до вивчення правознавства й ознайомлення з основоположними правами для них прочитана лекція «Захист прав споживачів». З огляду на те, що тема є актуальною і викликала значний інтерес в учнів  Харківська загальноосвітня школа № 98 запропонувала провести таку ж лекцію для батьків школярів. По закінчені учні мали змогу поставити питання, які їх цікавлять студентам. Захід відбувся у: ЗОШ № 32, ЗОШ №140,  ЗОШ № 124, ЗОШ № 5,  ЗОШ № 3, ЗОШ № 98,  ЗОШ № 103, ЗОШ № 154,  ЗОШ № 123,  Гімназія № 112, ЗОШ № 76, ЗОШ № 79, ЗОШ 97, ЗОШ № 114, Гімназія № 6 та ін.

Крім того, у рамках профорієнтаційної роботи викладачі кафедри історії держави і права України та зарубіжних країн зустрілися з учнями 11-х класів Люботинської гімназії № 1 Люботинської міської ради Харківської обл. Завідувач кафедри професор В.Д.Гончаренко, у зверненні до школіярів підкреслив важливість вивчення дисципліни історії України, з якої вони складатимуть тести зовнішнього незалежного оцінювання, і надав методичні поради щодо засвоєння знань з цієї дисципліни. Асистент кафедри Н.С.Стеценко наголосила на тому, що професія правника була і залишається шанованою і затребуваною в суспільстві. Тож головне завдання, яке з честю виконує Університет, полягає в підготовці висококваліфікованих юридичних кадрів. Асистент кафедри Д.А.Григоренко розповів учням про цікаві моменти зі свого студентського життя в Університеті та звернув увагу на те, що Університет сприяє подальшій науковій діяльності випускників, надаючи можливість вступу до аспірантури. Школярів запросили на день відкритих дверей, який відбудеться в Університеті 3 березня 2018 р., а також продемонстровано презентацію про життя Університету та про його розвиток, вручили буклети та сувенірні календарики. Насамкінець учні отримали фахові відповіді на запитання щодо вступу та навчання в Університеті. Закінчилася зустріч загальним фото і домовленістю про подальшу співпрацю.

Випускниця спільної магістерської програми Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого та Університету Миколаса Ромеріса, помічник консула Генерального консульства України в м. Мілан (Італія) Анна Цимбалішина зустрілася з учнями  10-11 класів спеціалізованих шкіл І-ІІІ ступенів Тростянецької районної ради Сумської області № 1-5. Під час бесід Анна розказала про своє навчання в Університеті і досвід роботи в органах студентського самоврядування, про спортивне життя і студентську самодіяльність,  детально зупинилася на можливостях додаткової спеціалізації за допомогою  сертифікаційних програм й академічній  мобільності студентів до партнерських навчальних закладів. Особливу увагу вона приділила програмам подвійних дипломів і тим можливостям, які відкриваються перед випускниками, що вільно володіють англійською мовою та відповідають іншим вимогам сучасного ринку юридичних послуг  України та Європейського Союзу.

Доцент кафедри конституційного права України Ф.В.Веніславський з метою профорієнтації випускників шкіл провів низку зустрічей з учнями 10-х та 11-х класів усіх загальноосвітніх шкіл І – ІІІ ступенів та гімназії міста Ківерці Волинської області, з учнями загальноосвітніх шкіл І – ІІІ ступенів селищ Цумань, Олика, села Дерно Ківерцівського району Волинської області.  Також він відвідав Луцький навчально-виховний комплекс загальноосвітню школу-інтернат І-ІІІ ступенів-правознавчий ліцей з посиленою фізичною підготовкою Луцької міської ради Волинської області, Волинський обласний ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Небесної Сотні та Волинський ліцей-інтернат Волинської обласної ради м.Луцьк.

Під час бесід учні отримали детальну інформацію про Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, умови вступу і навчання в інститутах та на факультетах Університету, продемонстровано відеопрезентацію вишу та роздано інформаційні друковані матеріали, надано відповіді на запитання майбутніх абітурієнтів.

Заступник декана Слідчо-криміналістичного інституту Є.В.Ткаченко відвідав школи у м.Слов’янськ та м.Краматорськ Донецької області, а асистент кафедри конституційного права України К.О.Павшук – Фрунзенську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів Генічеського району Херсонської області. Вони розповіли школярам про особливості вступної кампанії 2018 р., роздали листівки, ознайомили з проведенням Дня відкритих дверей в Університеті та його офіційним сайтом.

Доцент кафедри державного будівництва В.Є.Шевєрєва та студентка 1 курсу Інституту підготовки кадрів для органів юстиції України Д.Мачух провели турнір з історії України серед учнів 10-11 класів історичного профілю двох гімназій та п’яти шкіл м.Суми. Переможцями та призерами стали: 11 клас – (Березіна Катерина –  10 школа, Охріменко Олена та Малишева Анна – 12 школа), 10 клас – (Ващенко Інга – Сумська класична гімназія, Жогло Валерія – 22 школа, Савчук Василь – 9 школа).

Доцент кафедри теорії держави і права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Віктор Смородинський, асистент кафедри адміністративного права Олександр Сидєльніков, студенти 1 курсу магістратури факультету адвокатури Злата Буша та Ольга Стороженко здійснили візит до загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 15 міста Краматорська Донецької області, де виступили перед учнями 10-го та 11-го класів.

Викладачі та студенти Університету розповіли майбутнім абітурієнтам про переваги юридичної професії та її здобуття в нашому університеті. Школярі дізналися про умови вступу до університету, інститути та факультети, що входять до його складу, широкі можливості для духовного та фізичного розвитку студентів, які забезпечує університет, його партнерські зв’язки та спільні програми з іншими європейськими вищими навчальними закладами та міжнародними неурядовими організаціями. Студенти новоствореного факультету адвокатури поділилися зі школярами Краматорська власним досвідом навчання в нашому університеті, розповіли про свою участь у міжнародних заходах та проектах. Наприкінці зустрічі викладачі та студенти НЮУ ім. Ярослава Мудрого відповіли на численні питання учнів щодо умов вступу до університету, вартості навчання, розміру стипендій, перспектив юридичної професії в Україні тощо.

Завдяки підтримки та ініціативі колективу  кафедри трудового права під керівництвом завідувача професора В.В.Жернакова, а також доцента А.П.Зеніна упродовж лютого 2018 року профорієнтаційні заходи по запрошенню на День відкритих дверей та вступу в НЮУ були проведені в 35 навчальних закладах 3-х областей: Харківської, Дніпропетровської та Луганської, у яких взяли участь 16 співробітників кафедри.