Студенти спільних магістерських програм «Міжнародне право» та «Європейське і міжнародне підприємницьке право» Університету взяли участь у Молодіжному євроатлантичному безпековому форумі

25-11-2015, 14:53

16-18 листопада в Харківському національному університеті імені В.М.Каразіна за підтримки посольства Литви та посольства Норвегії в Україні відбувся Молодіжний євроатлантичний безпековий форум, у якому взяли участь понад 60 студентів з п’ятнадцяти вищих навчальних закладів Харківської, Сумської, Донецької та Луганської областей.

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого представляли двадцять два студенти спільних магістерських програм «Міжнародне право» та «Європейське і міжнародне підприємницьке право», що реалізуються Університетом спільно з партнерськими навчальним закладами Литви та Франції.

Модератор дискусії уповноважений представник посольства Литви в Україні п. Джонас Даніляускас заявив: «Європа нещодавно зіткнулася із значним збільшенням загроз. Належне їх розуміння та розв’язання ми маємо шукати разом. Відрадно бачити, що така кількість української молоді цікавиться безпековими питаннями».

У перший день студенти прослухали лекції «Зміна глобального безпекового середовища. Виклики та шляхи їх подолання?» (п. Петрас Ваітіекунас , екс-посол Литви в Україні), «Гібридні війни сучасності» (п. Євген Магда, Директор центру Соціальних відносин, м. Київ), «Євроатлантична безпека – союз 28-ми? Що таке НАТО та його роль у сучасному світі?» (п. Ганс Хелсез, Коммодор Норвезького Флоту Об’єднаного Військогово Центру НАТО у м. Стевенджер, Норвегія ) та ін.

На другий день Форуму студенти самі стали послами країн-членів НАТО − взяли участь у модельних засіданнях Північноатлантичної Ради та Комісії НАТО-Україна.