Студенти-консультанти Юридичної клініки прийняли участь у заходах присвячених Всеукраїнському тижню права

15-10-2015, 14:41

У рамках Всеукраїнського тижня права студенти-консультанти Юридичної клініки Університету провели низку заходів, які спрямовані на поширення знань в галузі права серед молоді.

Для учнів харківських шкіл №63, 109, 145, та 146 студенти провели пізнавальні лекції. Так, наприклад, старшокласники Харківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №109 та дізналися про таке нововведення, запропоноване у зв’язку з реформуванням МВС, як Національна поліція України. Консультанти проаналізували новий Закон України «Про Національну поліцію» від 02.07.2015 р. і розповіли про принципи діяльності поліції, їх завдання, обов’язки і повноваження, які заходи можуть застосовувати поліцейські, виконуючі свої службові обов’язки, про гарантії для працівників поліції. Також детально розглянули питання про те, хто може бути поліцейським і які вимоги ставляться до кандидатів на заміщення посад в органах поліції.

Ще однією темою лекцій була відповідальність неповнолітніх, в межах лекції були розглянуті всі необхідні питання, щоб ознайомити учнів з усіма аспектами, нормами законодавства, що регулюють це питання. Під час кожної лекції учні мали змогу задавати нашим консультантам питання, які їх цікавили. Хотілось би наголосити на тому, що діалоги з цих питань були енергійні та змістовні, учні отримали відповіді на всі свої питання і стосовно діяльності нової поліції в них не залишилось непорозумінь. Для більшої наглядно всі лекції супроводжувалися мультимедіа презентаціями.

Керівником Юридичної клініки В.П.Янишеним та адміністратором Я.Токарь проведено серію майстер-класів для студентів. В ході дискусії вирішувались питання в галузі цивільного права, які їх цікавили.

У Центрі соціального захисту Московського району проведено лекцію «Спадкове право» для людей похилого віку.