Студентами Інституту підготовки кадрів для органів юстиції України було проведено правопросвітні лекції для учнів старших класів Харківських шкіл

28-02-2013, 13:19

25 та 27 лютого 2013 року студентами Національного університету «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого» за ініціативи наукового комітету студентського самоврядування Інституту підготовки кадрів для органів юстиції України та Координаційної ради молодих юристів при Головному управлінні юстиції у Харківській області було проведено правопросвітні лекції для учнів старших класів.

Зокрема, 25.02.2013 р. в Харківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 129 студент 4 курсу, 16 групи Богдан Мохончук виступив з доповіддю на тему «Загальні положення сімейного законодавства України», в якій розповів учням про підстави виникнення та припинення шлюбу, права та обов’язки подружжя. Крім того, доповідач звернув увагу на питання батьківства, права власності на майно подружжя та порядку його розподілу при розірванні шлюбу.

27.02.2013 р. в стінах Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 106, колектив студентів 2 курсу, 10 групи прочитав лекцію на тему «Загальні питання попередження правопорушень». Студентка Дарина Антонюк навела статистичні дані про кількість злочинів та адміністративних правопорушень, вчинених під впливом алкоголю та наркотичних речовин, а також розповіла порядок поводження при затриманні органами внутрішніх справ.  Після цього студент Віталій Рудик розтлумачив положення законодавства про заборону вживання алкоголю у громадських місцях та вказав на правові наслідки вчинення злочинів у стані алкогольного сп’яніння. Студент Євген Жуковський проаналізував норми, які встановлюють відповідальність за зберігання, вживання та розповсюдження наркотичних речовин і розкрив питання впливу наркотичних речовин на формування неправомірної поведінки у людей.

Проведені заходи сприяють підвищенню правової свідомості учнів та формуванню громадянського суспільства в Україні. Подібні лекції планується проводити і в подальшому.

Шкільні колективи висловили щиру подяку студентському самоврядуванню Університету за сприяння в організації заходів.