Стартував II Харківський міжнародний юридичний форум

25-09-2018, 17:07

В урочистому пленарному засіданні, що відбулося в Палаці студентів Університету, взяли участь Голова Верховного Суду Валентина Данішевська, Голова Конституційного Суду України Станіслав Шевчук, Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, Голова ХОДА Юлія Світлична, ректор Університету Василь Тацій та ін.

Співорганізаторами форуму виступають Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, Національна академія правових наук України та Харківська обласна державна адміністрація за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), Фонду Конрада Аденауера, Міжнародного Вишеградського фонду та Уряду Нідерландів, а також українських і міжнародних громадських організацій – Харківської обласної фундації «Громадська альтернатива», Харківського юридичного товариства, ГО «Сфера», словацької неурядової організації SME SPOLU, Глобальної асоціації дослідників бізнесу і прав людини, а також професійної правничої спільноти – Національної асоціації адвокатів України, юридичних фірм «Василь Кісіль і партнери», «Шкребець і партнери», ”Esquires” та “Juscutum”.

Спеціальною темою цьогорічного форуму обрано розвиток права в умовах цифрової економіки. В роботі чотирьох панельних дискусій беруть участь відомі дослідники та практики із США, Німеччини, Італії, Швейцарії, Литви, Естонії, Польщі й інших держав (загалом 20 країн), судді Конституційного суду України та Верховного суду, співробітники представництва ЄС, місій ОБСЄ й ОСЕР, інших організацій. Заплановані тренінги з актуальних питань корпоративного права та права інтелектуальної власності, серія майстер-класів із прав людини та гендерної рівності, зустрічі з представниками Уряду, органів юстиції і прокуратури.

Вітаючи учасників і почесних гостей форуму, ректор Університету Василь Тацій зазначив: «Завдяки відкритому та конструктивному діалогу учасників першого форуму  започатковані нові освітні проекти, встановлені професійні контакти між багатьма науковцями, освітніми закладами та громадськими організаціями, зросла інтенсивність академічних обмінів та спільних публікацій. Тематика цьогорічного форуму пов’язана з тим, що сьогодні Україна знаходиться на унікальному етапі розвитку, коли є шанс зробити так званий «цифровий стрибок» у ключових сферах економіки. Розв’язання цих проблем неможливе без активної участі юристів-науковців та практиків».

Василь Якович також додав: «Великою честю для організаторів форуму стало визнання  його ресурсної спроможності й актуальності на загальнодержавному рівні. Організаційний комітет отримав підтримку президента України, а також всебічне сприяння Верховної ради, Кабінету Міністрів, Міністерства освіти і науки, особливо Лілії Гриневич, у підготовці та прийнятті Розпорядження Кабінету Міністрів України щодо державного статусу нашого форуму».

Співголова Організаційного комітету голова Харківської обласної державної адміністрації Юлія Світлична передала учасникам форуму привітання Президента України Петра Порошенка, а також відмітила, що ІІ Харківський міжнародний юридичний форум відкриває міжнародний сезон на Харківщині, естафету якого  менше як за тиждень прийме Х Міжнародний економічний форум, у якому візьмуть участь близько 600 учасників – як українців, так і представників іноземних країн. «Такий старт «міжнародної осені» на Харківщині є символічним, адже жодна економічна реформа не може бути впроваджена без юридичного обґрунтування. Переконана, що ІІ Харківський міжнародний юридичний форум зможе задати високий рівень дискусії та стане ефективним майданчиком для обміну досвідом та презентації напрацювань», – додала вона.

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич повідомила про те, що Уряд ухвалив рішення, про надання форуму статусу щорічного майданчику для обговорення із міжнародною спільнотою нагальних питань розвитку України як правової держави. «Це рішення свідчить про те, що ми віримо в якість дискусій і рішень на форумі», – зазначила вона. За словами Міністра, правнича система в Україні потребує перезавантаження, чималу роль у якому відіграє якісна й сучасна освіта нового покоління правників. Тому важливою частиною роботи форуму стане обговорення концепції правничої освіти.

Учасників заходу також привітали Голова Верховного Суду Валентина Данішевська, Керівник проекту USAID «Нове правосуддя» Девід Вон,  національний радник з юридичних питань Координатора проектів ОБСЄ в Україні, консультант Конституційної комісії, член Ради з питань судової реформи Олександр Водянніков та директор школи права Талліннського технічного університету Танел Керікмае.

Далі на пленарному засіданні із доповіддю «Критерії конституційності обмеження прав людини законом» виступив Голова Конституційного Суду України Станіслав Шевчук.