Стартував IIІ Харківський міжнародний юридичний форум

24-09-2019, 16:07

В урочистому пленарному засіданні, що відбулося в Палаці студентів Університету, взяли участь Перший заступник Голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук, Голова Конституційного Суду України Олександр Тупицький, голова Конституційного суду Литви Дайнюс Жалімас, голова Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Михайло Смокович, суддя Конституційного суду Польщі Юстин Піскорський, заступник Міністра освіти і науки України Максим Ярмистий, голова Харківської обласної державної адміністрації Юлія Світлична, секретар Харківської міської ради Олександр Новак, ректор Університету Василь Тацій та ін.

Співорганізаторами форуму виступають Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, Національна академія правових наук України, Міністерство освіти і науки України, Міністерство юстиції України, Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, за підтримки Харківської обласної державної адміністрації та Харківської міської ради.

Участь у форумі беруть представники 30 країн. Серед них провідні експерти, які займаються міжнародним і гуманітарним правом, представники органів правопорядку, судової влади, політики тощо.

Програма форуму передбачає п’ять панельних дискусій, лекторії, тренінги для представників юридичних професій, бізнесу, громадських організацій, студентів, громадських діячів.

Вітаючи учасників і почесних гостей форуму, ректор Університету Василь Тацій зазначив: «Харківський міжнародний юридичний форум щороку набирає потужність. Якщо минулоріч він приймав учасників із 22 країн, то у 2019-му вже 30 країн делегували свої представників. Таким чином, на третьому форумі ми маємо представництво держав з різними правовими системами. Загалом за п’ять днів роботи у ІІІ Харківському міжнародному юридичному форумі візьмуть участь близько 3000 науково-практичних працівників, представників судової влади, правоохорооних органів, громадських організацій, бізнесу тощо. Авторитет цього заходу підтверджується й тим, що він був визнаний Харківською міською радою іміджевою подією, а Кабінет міністрів спеціальним розпорядженням присвоїв йому статус щорічного й загальнодержавного».  

Віце-спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук привітав учасників форуму від імені Президента України Володимира Зеленського та Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова, а також додав: «Я глибоко переконаний, що тут зібралися кращі юристи України і світу, і це не просто об’єднання особистостей, а справжня синергія думки. Сьогодні наша країна має унікальне вікно можливостей, яке має бути заповнене якісними, напрацьованими ідеями. На рівні Президента України, Верховної Ради ми вже почали формування потужних аналітичних центрів: це, наприклад, Комісія з реформування правової системи, профільні дорадчо-консультативні органи в парламенті. Ми зацікавлені в нових яскравих ідеях і сподіваємося на співпрацю. Упевнений, що напрацювання харківського форуму стануть серйозною запорукою розбудови нової України», – підкреслив Руслан Стефанчук.

Співголова Організаційного комітету голова Харківської обласної державної адміністрації Юлія Світлична наголосила: «Надзвичайно важливо, що саме ваші дискусії, ваші професійні думки та пропозиції можуть стати основою для того, щоб укріплювати нашу державу. У ці часи формується молода країна, вона стає сильнішою, набуває ваги і важливо, щоб кожен крок та кожна реформа не обходилися без фахового юридичного висновку».

Учасників заходу також привітали Голова Конституційного Суду України Олександр Тупицький, заступник Міністра освіти і науки України Максим Ярмистий, директор Інституту держави і права НАН України Юрій Шемшученко, посол, Координатор проектів ОБСЄ Генрік Вілладсен та Керівник проекту USAID «Нове правосуддя» Девід Вон.  

Далі на пленарному засіданні із доповідями виступили голова Конституційного Суду Литви, Дайнюс Жалімас (Консолідація Західної геополітичної орієнтації в Конституції) та голова Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Михайло Смокович (Адміністративна юстиція в Україні: історія, сучасність та напрямки розвитку).