У навчально-спортивному комплексі «Юрист» відбулося спортивне свято, присвячене 210-річчю Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого та 80-річчю кафедри фізичного виховання

23-05-2014, 10:29

На заході були присутні: заступник Харківського міського голови з питань сім’ї, молоді та спорту О.В.Попов, начальник Харківського обласного відділення комітету фізичного виховання та спорту А.В. Кобзар, начальник управління з питань фізичної культури та спорту Харківської міської ради К.М.Курашов, директор Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту К.А.Лобойченко, ректор Університету В.Я.Тацій, проректор з навчальної роботи Ю.Г.Барабаш, директори інститутів, декани факультетів, спортсмени-переможці та призери змагань різних рівнів, профспілковий комітет, тренери, викладачі.

У 2013-2014 навчальному році, як і у попередні роки, спортсмени Університету брали участь та перемагали у змаганнях різного рівня: чемпіонатах та кубках світу, Європи та України, загальнодержавних та регіональних універсіадах та спартакіадах.

Свято розпочалося показовими виступами: товариська зустріч баскетбольних команд; сеанс одночасної гри з шашок на 35 дошках з чемпіоном світу серед молоді 2013 року студентом Університету Денисом Шкатулою; відкрите тренування клубу боксу та кікбоксингу з елементами вільного бою; відкрите тренування спортивних клубів з боротьби (дзюдо та самбо), олімпійських видів боротьби (вільної та греко-римської боротьби), секції спортивного вдосконалення з карате і тхеквондо; змагання з настільного тенісу; відкрите заняття секції оздоровчої гімнастики. Продовжився захід парадом-ходою провідних спортсменів спортивних клубів та збірних команд Університету з різних видів спорту.

З вітальними словами з нагоди спортивного свята, присвяченого 210-річчям Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого та 80-річчям кафедри фізичного виховання, до учасників звернувся ректор В.Я.Тацій.

«Цим заходом ми  розпочинаємо святкування 210-річчя Університету. Спорт у нашому вузі посідає особливе місце. Щиро вітаю наших спортсменів із здобутими перемогами, дякую за невтомну і наполегливу працю усім, хто своїми досягненнями і нині славить Університет та Україну. Цими видатними досягненням ви та ваші тренери й викладачі зробили гідний внесок до скарбнички нашої держави. Ми пишаємося вами. Інколи ви робите неможливе, це зовсім нелегкий, але це гідний шлях до успіху, підвищення іміджу України в очах світової спільноти. Бажаю натхнення та подальших успіхів. Нехай жовто-блакитний прапор на найпрестижніших світових змаганнях якомога частіше піднімається на вашу честь, на честь Університету і України», − сказав В.Я.Тацій.

«Щорічно спортсмени Університету на змаганнях українського, європейського та світового рівня виборюють від 200 до 250 медалей різного ґатунку. А цього року − вже понад 300!», − підкреслив ректор.

В.Я.Тацій навів історичну справку: «Серед студентів Університету − учасники Олімпійських ігор в Атланті (1996 р.), Сіднеї (2000 р.), Пекині (2008 р.). У 2004 році на Олімпіаді в Афінах (Греція) В.Гончаров посів 1 місце у змаганнях зі спортивної гімнастики».

Василь Якович також нагадав присутнім прізвища відомих спортсменів-студентів Університету: першої за роки незалежності України чемпіонки світу з шахів серед жінок в особистому та командному заліку, чемпіонки Європи 2013 у командному заліку А.Ушеніної, дворазових олімпійських чемпіонів (2004, 2010) з шахів П.Ельянова та О.Моїсеєнка, бронзового призера Олімпіади 2012 року в Лондоні та чемпіона Універсіади 2013 в Казані боксера О.Гвоздика та ін.

Почесний гість, заступник Харківського міського голови з питань сім’ї, молоді та спорту О.В.Попов поздоровив та привітав спортсменів: «Для мене честь брати участь у святі найсильнішого юридичного та спортивного вузу країни. Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого є одним із провідних українських вишів. Він готує висококласних фахівців і спортсменів, яких знає увесь світ. Мене переповнює почуття гордості за те, що цей вуз знаходиться в Харкові».

До поздоровлень приєднався також начальник Харківського обласного відділення комітету фізичного виховання та спорту А.В.Кобзар, який назвав Університет центром юридичної освіти та студентського спорту України.

Із нагоди свята Василь Якович нагородив цінними подарунками та дипломами переможців, призерів, тренерів та викладачів:

– годинником Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого: студентку 4 курсу Інституту підготовки кадрів для органів юстиції України, майстра спорту міжнародного класу з дзюдо, бронзову призерку Всесвітньої Універсіади 2013 з дзюдо у м.Казань  Інну Черняк та студентку 4 курсу Інституту підготовки кадрів для органів юстиції України, майстра спорту міжнародного класу з дзюдо, срібну призерку Всесвітньої Універсіади 2013 з дзюдо у м.Казань, бронзову призерку чемпіонату Європи 2014  Марину Черняк;

– медаллю на камені та Почесною грамотою Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого за вагомий особистий внесок у розвиток спорту в університеті та високі спортивні досягнення вихованців: доцента кафедри фізичного виховання №1  В.С.Мунтяна; ст. викладача кафедри фізичного виховання №2 Р.М.Щербака; старшого тренера шахового спортивного клубу М.Л.Бродського;

– за особистий внесок у розвиток фізичного виховання і спорту  в Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого та активну пропаганду здорового способу життя серед студентської молоді Подякою університету: доцент кафедри фізичного виховання №1 Д.О.Миргород; завідувача кафедри фінансового права М.П.Кучерявенка; професора кафедри фінансового права О.А.Лукашева; доцента кафедри кримінального права № 1 О.Е.Радутного; лаборанта кафедри земельного та аграрного права, триразову чемпіонку світу 2014 року з кемпо-карате Олену Савельєву та ін.

Від імені всіх спортсменів Університету міжнародний майстер з шашок, переможець Всесвітніх інтелектуальних ігор 2012 (м.Ліль, Франція), чемпіон світу 2010, 2013 років серед молоді зі швидкої та класичної гри, срібний призер чемпіонату Європи 2012 студент Інституту підготовки кадрів для органів прокуратури України Денис Шкатула подякував ректору  Василю Яковичу Тацію за постійну та послідовну підтримку талановитих й обдарованих спортсменів, створення умов для розвитку різних видів спорту в Університеті та подарував від студентської громади картину.