Слухачам сертифікатної освітньої професійної програми «Юрист-правозахисник» вручено сертифікати

28-05-2019, 16:55

До викладання даної програми залучено провідних фахівців кафедри теорії держави і філософії права. Серію тренінгів з прав людини й правозахисної діяльності провели запрошені дослідники та правозахисниці.

Викладачі кафедри теорії держави і філософії права О.Дашковська та Ю.Размєтаєва провели понад 80 годин інтерактивних і практично орієнтованих занять.

М.Ясеновська, правозахисниця, експертка міжнародних і національних проектів, президентка Харківської обласної фундації «Громадська Альтернатива», співголова Координаційної ради коаліції з протидії дискримінації, тренерка Молодіжного директорату Ради Європи, присвятила тренінг питанням «правозахисної» і «юридичної» концепції прав людини, судовому моніторингу, політичним та просвітницьким інструментам роботи юриста, а також стратегічним судовим справам.

В.Бабій, психологиня і розслідувачка у команді документаторів воєнних злочинів Truth Hounds, експертка та дослідниця у ХОФ «Громадська Альтернатива», тренерка у сфері неформальної освіти з прав людини, поділилася досвідом документування порушень прав людини і розслідування воєнних злочинів, а також особливостям допомоги особам, які знаходяться або перебували в зоні конфлікту

А.Шаригіна, правозахисниця, дослідниця та активістка, координаторка проектів та співзасновниця ГО «Харківське Жіноче Об’єднання «СФЕРА» сфокусувала увагу учасниць і учасників програми на правах вразливих груп, сучасних викликах з захистом прав та доступом до правосуддя ЛГБТ+, толерантності й дискримінації.

О.Уварова, голова міжнародної лабораторії бізнесу і прав людини НЮУ імені Ярослава Мудрого, національна консультантка проектів Ради Європи та UN Women Ukraine, зобов’язання бізнесу у сфері прав людини, обговорювала в межах програми перспективи обов’язкового міжнародного документу, яким можуть регулюватися птитання бізнесу й прав людини, відповідальність корпорацій та процедуру належної обачності, нові контури концепції прав людини.

В.Цололо, юрист БФ «Право на захист», член моніторингової групи проекту з дослідження ґендерної дискримінації в Україні, акцентував увагу на особливостях європейської системи захисту прав людини, застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини при здійсненні правосуддя.

Сертифікати учасникам і учасницям вручив проректор з навчальної роботи Ю.Г.Барабаш.