Слухачам сертифікатної освітньої професійної програми «Юрист у сфері запобігання та протидії корупції» вручено сертифікати

04-06-2019, 10:21

До викладання даної програми залучено викладачів кафедри кримінології та кримінально-виконавчого права. Координатори програми – завідувач кафедри кримінології та кримінально-виконавчого права Б.М. Головкін і асистент кафедри кримінології та кримінально-виконавчого права Н.В. Сметаніна.

Викладачі кафедри кримінології та кримінально-виконавчого права Б.М. Головкін, М.В. Романов, В.Ф. Оболенцев, М.Ю. Валуйська, В.В. Пивоваров, К.А. Автухов, Н.В. Сметаніна, О.В. Новіков і К.Д. Кулик провели понад 150 годин лекційних і практичних занять в межах 9 навчальних дисциплін програми. Учасниками було досліджено питання антикорупційного законодавства України, формування та реалізації антикорупційної політики України, визначено основні заходи запобігання корупції у публічній сфері і заходи запобігання корупції у приватній сфері (антикорупційний комплаєнс). Також розглянуто основні правила електронного декларування та фінансового контролю за діяльністю осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, антикорупційного моніторингу, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів,антикорупційної експертизи нормативно-правових актів та проектів нормативно-правових актів. Окрему увагу приділено міжнародним стандартам запобігання корупції.

У межах програми проведено зустріч із завідувачем сектору з питань запобігання і виявлення корупції Головного територіального управління юстиції у Харківській області А.В. Федоренко. Розглянуто основні проблемні аспекти запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у діяльності осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Разом із учасниками сертифікатної програми було обговорено можливі шляхи розвитку антикорупційного законодавства в Україні.

Також було проведено зустріч із заступником начальника управління – начальником відділу державної реєстрації нормативно-правових актів управління державної реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Харківській області І.О. Кадашевою. Зустріч присвячено практичним аспектам організації і проведення антикорупційної експертизи нормативно-правових актів та проектів нормативно-правових актів. Разом із учасниками сертифікатної програми було проведено антикорупційну експертизу нормативно-правового акта і обговорено можливі шляхи вдосконалення зазначеної експертизи в Україні.

За підсумками навчання сертифікати учасникам і учасницям вручив проректор з навчальної роботи Ю.Г. Барабаш.