Заступник Міністра освіти і науки України Юрій Рашкевич презентував в Університеті оновлений проект Концепції розвитку юридичної освіти

07-06-2019, 13:44

У заході взяли участь заступник Голови робочої групи з розробки концепції Андрій Бойко та керівник експертної групи з правової освіти Директорату з прав людини, доступу до правосуддя та правової обізнаності Міністерства юстиції України Іван Шемелинець, ректор Василь Тацій, представники правничих шкіл Харківської, Сумської, Полтавської та Дніпропетровської областей, декани та завідувачі кафедр нашого Університету.

Василь Тацій наголосив на принципово важливому значенні зустрічі, адже вона має на меті обговорення проблеми вдосконалення якості підготовки правників і їхньої ролі у суспільстві.

Юрій Рашкевич розповів, що цього тижня робоча група з розробки концепції завершує серію семінарів-дискусій. Подальші завдання – ознайомлення з концепцією громадськості і перехід безпосередньо до затвердження Концепції Урядом. Заступник Міністра нагадав про перебіг роботи з розробки концепції розвитку юридичної освіти, яка триває вже 10 років, та ознайомив із положеннями оновленого проекту.

Головною проблемою юридичної освіти, яка потребує розв’язання, проект концепції називає невідповідність змісту юридичної освіти і якості підготовки в правничих школах сучасним вимогам ринку праці та викликам, що стоять перед сучасним демократичним суспільством, глобальним тенденціям розвитку та завданням професійної діяльності правників у різних сферах діяльності. У документі вказуються шляхи і способи розв’язання таких проблем.

Гості відповіли на запитання та вислухали зауваження учасників зустрічі. Жваве обговорення викликали питання щодо підвищення порогового конкурсного балу (не менш як 150) для вступу на бакалаврську програму та перенесення спеціальності 293 «Міжнародне право» із галузі знань 29 «Міжнародні відносини» до галузі 08 «Право».