Професор кафедри культурології Університету Лариса Трубнікова провела Міжнародний Рахманіновський фестиваль

13-04-2018, 10:49

Концертом для фортепіано з оркестром Миколи Метнера «Присвячується С.В.Рахманінову» № 2 у виконанні академічного симфонічного оркестру Харківської обласної філармонії завершився 20-й міжнародний фестиваль «Сергій Рахманінов і українська культура».

«Ювілейний фестиваль викликав великий інтерес. Він став справжнім святом для харків’ян і гостей міста. Протягом п’яти днів – аншлаг. У фестивалі взяли участь музиканти і мистецтвознавці з України, Росії, США, Японії, Франції, Німеччини», – зазначила організатор фестивалю Лариса Трубнікова.

У рамках фестивалю відбулася світова прем’єра фільму «Мстислав Ростропович. Неприборканий смичок» режисера Бруно Монсенжона. У НАПрНУ проведено дві міжнародні конференції «Сергій Рахманінов: міжнаціональний і культурний діалог» і «Українські національні цінності і їх модернізація в умовах інформаційної цивілізації».

Крім того, гості і учасники відвідали виставку «Українська вишивка і авангард», де були представлені вишивки, відтворені за ескізами оригіналів 1900-1917 років, які пов’язують Рахманінова з Україною, презентовану фондом Леоніда Кучми «Україна». https://www.youtube.com/watch?v=72CGcjeBpIk