Проведено урочисті збори студентів 1 курсу Університету

01-09-2018, 18:24

У Палаці студентів пройшли урочистості з нагоди початку навчального 2018-2019 року. Головними винуватцями події стали першокурсники Інституту прокуратури та кримінальної юстиції України, Інституту підготовки юридичних кадрів для Служби безпеки України, господарсько-правового факультету, Слідчо-криміналістичного інституту,  Інституту підготовки кадрів для органів юстиції України, військово-юридичного факультету, міжнародно-правового факультету, фінансово-правового факультету і факультету адвокатури.

Відкрив захід і щиро привітав першокурсників та їх батьків ректор Університету В.Я.Тацій: «Сьогодні велике свято для мільйонів людей країни. Цей день відзначається в кожній школі, коледжі та ЗВО. Сьогодні для вас починається нове доросле життя, ви стаєте відповідальними за свої кроки, дії та вчинки. Ви пройшли важкі випробування ЗНО, брали участь у непростих конкурсах, щоб стати студентами дійсно найкращого юридичного вишу держави. Цього року ви – кращі з кращих!»

«Це велика честь і великий обов’язок бути студентом Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого», – наголосив ректор.

«Виконуючи свої обов’язки, я відвідав багато вишів і в Україні, і за її межами, є чудові університети з потужними школами, але кращого я не бачив», – підкреслив Василь Якович.

В.Я.Тацій ознайомив присутніх із досягненнями вишу, а також розповів про умови для навчання, проживання, дозвілля, розробку і впровадження нових магістерських програм, постійне збільшення партнерів серед іноземних вишів, створення спільно з ними новітніх освітніх продуктів у форматі подвійного дипломування, збільшення спектрів можливостей для академічної мобільності студентів.

«Я глибоко переконаний у тому, що студент нашого Університету, враховуючи його непросту роботу в майбутньому, має бути фізично здоровою людиною. 75% абітурієнтів − це люди з серйозними проблемами зі здоров’ям. Я завжди радію, коли на «виході» ця цифра зменшується. Це можна зробити тільки за рахунок здорового способу життя, підвищення фізичної культури та спортивної роботи. Вчиться самостійно дбати про своє здоров’я», − дав пораду першокурсникам В.Я.Тацій.

Ректор поділився зі студентами і їх батьками власними враженнями та спогадами, як середовище змінює людину. Через 9 років після відкриття одного з найбільш потужних навчальних корпусів по вулиці Динамівській, 4, до нас приїхав Президент Польщі Олександр Кваснєвський. Ми організували йому зустріч зі студентами. Все пройшло добре, і раптом він у мене питає: «Пане ректор, а це у Вас аудиторія для прийому почесних гостей?». Я відповів: «Чому ж? Це звичайна аудиторія, тут читають лекції, студенти готуються». О.Кваснєвський сказав: «Я теж був студентом, але не пам’ятаю, щоб у нас були такі аудиторії! Парти не подряпані, ніяких написів немає». Я йому запропонував пройти по всіх аудиторіях і залах, гарантуючи, що він ніде не знайде зіпсованих меблів, пошкоджених стін, сміття в коридорі тощо. Він обійшов кілька залів і переконався у правдивості моїх слів. Після цієї зустрічі і я зрозумів, що місце перебування та навчання студента має величезне значення для його виховання. Навіть недбайливий студент, коли його оточує краса, порядок і чистота, стає іншим.

«Від щирого серця бажаю усім вам та вашим близьким міцного здоров’я, щастя, любові, душевної рівноваги, оптимізму і стійкості духу! А головне – миру і процвітання нашій рідній Україні! Слава Україні», – сказав наостанок Василь Якович.

Після виступу ректора до першокурсників звернувся та висловив найщиріші побажання почесний гість голова Харківської обласної організації Союзу юристів України В.В.Кривобок. Він також передав вітання від голови Союзу юристів України С.М.Піскуна.

На урочистостях студенти познайомилися із керівництвом вишу, дізналися про особливості навчання та перспективи розвитку Університету.