Проведено Східноєвропейський форум з правової реформи «20 років Конституції України: Європейська правова традиція і український контекст − виміри правової реформи»

23-05-2016, 15:44

Організатори: Національна академія правових наук України, координатор проектів ОБСЄ в Україні за участю Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Лодзинського університету (Польща), Університету Миколаса Ромеріса (Литва).

Східноєвропейський форум з правової реформи започатковано Національної Академією правових наук України та Координатором проектів ОБСЄ в Україні у співпраці з Конституційним Судом, українською, польською та литовською науковою спільнотою з метою підтримки реалізації правових реформ, зокрема конституційної і судової, забезпечення їх інклюзивності, прозорості, підзвітності і ефективності та створення необхідних умов, сприятливих для їх широкого обговорення.

Учасники форуму − судді Конституційного суду України, вчені Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Університету імені Миколаса Ромеріса (Литва), Вільнюського держуніверситету (Литва), Лодзинського університету (Польща), провідні фахівці України в області права.

Захід відкрив президент НАПрНУ О.В.Петришин. Із вітальними словами до присутніх звернулися перший проректор НЮУ імені Ярослава Мудрого Ю.П.Битяк, секретар Харківської міської ради О.М.Новак, суддя Конституційного Суду України С.В.Шевчук, національний радник з юридичних питань Координатора проектів ОБСЄ в Україні О.Ю.Водянніков.

На форумі в форматі тематичних дискусій обговорювалися: конституційна реформа і Конституційний суд в світі Європейської правової традиції, Європейський конституціоналізм: поточні виклики для Європи, розвиток демократичних інститутів в Україні в умовах євроінтеграції, Європейський вимір реформи приватного права, проблеми адаптації адміністративного, господарського, аграрного і екологічного законодавства України до законодавства ЄС, адаптація національного законодавства України до законодавства  європейського союзу у сфері юстиції та безпеки.

Перший Харківський форум став важливим інформаційно-просвітницьким заходом, спрямованим на висвітлення і обговорення актуальних проблем правової реформи в Україні і Східній Європі, єднання суспільства, діалогу наукової і експертної спільноти, зміцнення взаєморозуміння у питаннях становлення демократичної держави.