Проведено Міжнародну наукову конференцію студентів та аспірантів «VІ Харківські кримінально-правові читання»

13-10-2017, 15:23

Організатори: кафедра кримінального права №1, Науково-дослідний інститут вивчення проблем злочинності імені академіка В.В.Сташиса НАПрНУ, громадська організація «Всеукраїнська асоціація кримінального права».

У заході взяли участь представники Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного університету «Одеська юридична академія», Савойського Університету Монблан (м. Шамбері, Франція),  Університету імені Адама Міцкевича (м. Познань, Польща), Університету Марії Складовської (м. Люблін, Польща) та ін.

Учасників привітали доктор юридичних наук, професор, академік Національної академії наук України, ректор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого В.Я.Тацій, кандидат юридичних наук, професор, завідувач кафедри кримінального права № 1  Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого В.І.Тютюгін та кандидат юридичних наук, доцент кафедри кримінального права № 1 Ю.А.Пономаренко.

Звертаючись до присутніх, В.Я.Тацій зазначив, що світові глобалізаційні процеси супроводжуються не тільки певними перевагами, а й породжують нові загрози, інколи з непередбачуваними негативними наслідками. Нині більшість країн намагається об’єднатися для вирішення проблем екологічної та продовольчої безпеки, зубожіння та голоду. Не менше занепокоєні у світі поширенням тероризму та корупції. «Необхідно думати, як виправити доволі непросту ситуацію із законодавством, яка стала наслідком процесів глобалізації,  і саме головне, щоб зміни працювали, – сказав ректор, додавши – можна передбачити і сформулювати текст закону, потім прийняти його, а він після  цього не працює – і це, на превеликій жаль, ще гірше». Василь Якович порадив студентам вивчати передовий досвід: «Однак, щоб вивчати законодавство інших країн, треба знати іноземну мову, перш за все англійську – офіційну мову ООН».

Також учасників привітав В.І.Тютюгін: «Я дуже радий, що ви обрали саме цю дисципліну, якій я присвятив все своє життя, і я думаю, що ви ніколи не пошкодуєте».

Із вітальними словами до присутніх звернувся Ю.А. Пономаренко. Він ознайомив студентів з роботами науковців кафедри і зазначив: «Щоб продемонструвати всі книжки з роботами науковців нашої кафедри, не вистачило б навіть цієї зали, але звертаю вашу увагу на автореферати кандидатських дисертацій колишніх учасників харківських кримінальних читань, які так само як і ви брали участь на другому/третьому/четвертому курсах, і чого вам через певний час бажаю досягти».

На першій панельній дискусії «Кримінально-правова компаративістика: класичний і перспективний метод наукових досліджень» з доповідями виступили: студент Слідчо-криміналістичного інституту (ІІІ курс) Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Т.П.Андреєв – «До проблеми визначення місця кримінально-правової системи України на кримінально-правовій мапі світу згідно з теорією Жана Праделя»; студент Інституту підготовки кадрів для органів юстиції (ІV курс) Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого О.Г.Ганжа – «Само-PR судового рішення (кримінально-правовий аспект)»; студент факультету соціології і права (магістратура  ІІ курс) Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» Ю.С.Мироненко – «Кримінально-правовий статус юридичної особи: шляхи вдосконалення та зарубіжний досвід» та ін.

Робота була продовжена у наступних дискусійних панелях:

− «Оптимізація кримінально-правових наслідків вчинення злочину: українські перспективи в контексті зарубіжного досвіду»;

− «Особа під охороною кримінального закону в Україні та за її межами: проблеми та шляхи їх вирішення»;

− «Межі злочинного й незлочинного в Україні і зарубіжних країнах: як їх провести?»;

− «Інтереси суспільства та держави: чи належним чином їх охороняють кримінальні закони України та зарубіжних країн?».