Проведено майстер-клас «Європейська конвенція з прав людини і основоположних свобод (1950р). Механізм захисту прав людини»

20-04-2012, 14:07

Організатори заходу: кафедра міжнародного права, кафедра цивільного права №1 та науковий комітет студентського самоврядування Університету.

Модератори: кандидат юридичних наук, доцент кафедри міжнародного права О.Я.Трагнюк, асистент кафедри цивільного права №1 С.Є.Сиротенко, голова наукового комітету студентського самоврядування Університету Д.В.Макаров.

Мета майстер-класу – ознайомити усіх, хто цікавиться проблемою захисту прав людини, з основними міжнародними стандартами у зазначеній сфері, що діють на регіональному рівні, зокрема на теренах Європи; сформувати загальне уявлення про особливості діяльності Європейського суду з прав людини, як одного з найефективніших міжнародних механізмів із захисту прав людини і основних свобод й порядок реалізації права та подачу скарги до цього міжнародного органу.

На майстер-класі розглянуто цілу низку актуальних проблем: практика винесення рішень та ухвал Європейським судом з прав людини, офіційна мова Європейського суду з прав людини, розбіжності в перекладі Європейської конвенції з прав людини й основоположних свобод (1950 р.) офіційними французькою та англійською мовами, застосування прецеденту при винесенні рішень та ухвал, спеціальні судді (Ad Hoc) та ін.