Проблеми сучасної української культури обговорено на II Всеукраїнської науково-практичної конференції «Духовна культура України перед викликами часу»

18-04-2019, 13:03

Організатором заходу, який зібрав 114 учасників, стала кафедра культурології.

Тези надіслали авторитетні вчені та молоді науковці закладів вищої освіти з Харкова, Львова, Києва, Рівного, Тернополя та ін. Зокрема, були представлені Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна, Львівський національний університет ім. Івана Франка, Національна музична академія України ім. П.І.Чайковського, Київський національний лінгвістичний університет, Київський національний університет театру, кіно та телебачення ім. І.Карпенка-Карого тощо.

Конференцію відкрив завідувач кафедри культурології В.О.Лозовой, який наголосив на актуальності теми конференції та підкреслив численність викликів, для вирішення яких українська культура має знайти продуктивні шляхи для збереження своєї самобутності та здійснити необхідні трансформації для її подальшого розвитку. 

На пленарному засіданні з доповідями виступили: завідувач кафедри культурології В.О.Лозовой (Культура України перед викликами інформаційної цивілізації та вільного ринку),  професор кафедри соціології та політології Л.М.Герасіна (Історико-політичні традиції самоврядування і муніципалізму як складова української культурної спадщини), доцент кафедри культурології В.М.Пивоваров (Українська мова і культура в реаліях сьогодення), доцент кафедри культурології О.В.Сердюк (Погляди Івана Дзюби на проблеми сучасної української культури) та ін.

На секційних засіданнях проблеми сучасної української культури активно обговорювалися студентами першого та другого курсів Інституту підготовки кадрів для органів юстиції України, Слідчо-криміналістичного інституту, міжнародно-правового факультету, курсантами першого курсу військово-юридичного факультету.

За результатами конференції видано збірку тез.

Офіційні сторінки Університету  в соціальних мережах:

Фейсбук – www.facebook.com/nlu.official/

Телеграм – t.me/NLU1804official

Інстаграм – www.instagram.com/nlu_official/