Проблеми саморозвитку особистості в сучасному суспільстві обговорили на міжнародної науково-практичної конференції

15-11-2019, 14:21

Організатор – кафедра культурології Університету.

Захід зібрав науково-педагогічних працівників вітчизняних закладів вищої освіти Харкова, Києва, Одеси, Вінниці, Львова, а також науковців  Грузії, Казахстану, Литви  і Білорусі.

Вітаючи учасників, проректор з наукової роботи Університету Анатолій Гетьман  зазначив: «Глобалізація культурних, політичних, економічних зв’язків та стрімкий технологічний прогрес відкривають нові перспективи суспільного розвитку взагалі і саморозвитку особистості зокрема, але водночас вони створюють і неабиякі небезпеки глобального масштабу. Тому сьогодні проблеми саморозвитку особистості з суто антропологічних трансформуються у соціальні та потребують всебічного осмислення фахівцями різних галузей знань і професій. Забезпечити їх взаємодію і покликана науково-практична конференція, яка лише за рік стала міжнародною». 

Із доповідями виступили  професор кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Харківського національного університету внутрішніх справ В.М.Шаповал – «Людина в сучасному світі: саморозвиток чи саморуйнація?», професорка кафедри філософії Національного технічного університету «ХПІ» І.В.Владленова – «Проблема відчуження знань і особистість», доцент кафедри інформаційної діяльності та медіа-комунікацій Одеського національного політехнічного університету М.М.Чурсін –  «Проблема ідентифікації особистості» та ін.

Конференції працювала  за тематичними напрямами:  

  • саморозвиток особистості як філософська проблема  ХХІ ст.
  • епоха постмодерну: саморозвиток чи руйнація особистості
  • проблеми саморозвитку особистості в релігійній антропології
  • саморозвиток особистості як предмет сучасних психологічних розвідок
  • саморозвиток особистості й інновації у сфері освіти
  • саморозвиток особистості в образах сучасного світового мистецтва. 

Під час заходу відбувся online зв’язок із Тбіліським державним університетом імені Івана Джавахішвілі (Грузія).

За результатами видано збірник тез наукових доповідей та повідомлень.