Привітання ректорату Університету з Днем Соборності

21-01-2016, 15:48

Шановні викладачі, співробітники та студенти!

22 січня Україна відзначає велике державне свято – День Соборності.

Саме 22 січня 1919 року на площі перед Софією Київською на зібранні було урочисто проголошено злуку Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки. Ця видатна подія у часі збіглася з річницею прийняття IV Універсалу Центральної Ради, за яким Українська Народна Республіка ставала повністю незалежною. Проголошення соборності є відображення могутньої творчої енергії нації та її прагнення до етнічної і територіальної єдності.

Ці історичні події заклали основу процесам, які нині відбуваються в демократичній України, тобто стали базою утвердження національної ідеї.

Із 1999 року, «…враховуючи велике політичне та історичне значення об’єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави…», згідно з Указом Президента День Соборності України став офіційним святом. Сьогодні як ніколи необхідна консолідація суспільства навколо ідеї єдності держави, і відзначення Дня Соборності набуває надзвичайної актуальності.

Для кожного громадянина України настав час усвідомити себе повноцінним господарем держави – вимогливим до влади і до себе та непасивним.

Вітаючи вас з Днем Соборності, бажаємо міцного здоров’я, миру, щастя, нових досягнень на благо рідної України!

Ректорат Національного юридичного університету

 імені Ярослава Мудрого