Представниці Університету О.Уварова й О.Харитонова долучилися до роботи Першого Форуму юристок, що відбувся 8-9 червня у м. Києві під егідою Асоціації жінок-юристок «ЮрФем» і за підтримки проекту уряду Канади «Доступна та якісна правова допомога в Україні»

11-06-2018, 09:27

Форум покликаний підвищити доступ та лідерство жінок у юридичній професії, просувати політичний порядок денний, актуальний для жінок, створювати простір для підтримки і солідарності у сфері професійного зростання, покращити обмін досвідом та ресурсами, необхідними для опрацювання даної проблематики, сприяти розвитку освітніх, менторських програм, дотриманню рівня відповідальності та етики у правничій практиці.

У рамках роботи Форуму Олена Уварова, доцентка кафедри теорії держави і права, головна спеціалістка міжнародного відділу Університету, національна консультантка проекту ООН Жінки «CEDAW в дії» виступила keynote спікеркою робочої групи «Мультидискримінація вразливих груп жінок: виклики та шляхи їх подолання».

Олена Харитонова, доцентка кафедри кримінального права N 1 Університету, провела майстер-клас «Права людини та гендерний мейнстримінг у кримінальному праві: українські кроки назустріч Стамбульській конвенції».

У панельних дискусіях Форуму, зокрема, взяли участь Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко, заступниця Міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль, суддя Верховного Суду Олександра Яновська, координаторка проекту ООН Жінки «CEDAW в дії» Марина Руденко, представниця Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Аксана Філіпішина, правозахисниця, письменниця, журналістка Лариса Денисенко, професорка права в Університеті Моунт Роял (Канада) Стефанія Луцюк, професорка права в Університеті Нью Брансвіка (Канада) Керрі А. Фрок.

Під час роботи заходу були представлені книги: «ПРОтиНАСильства» – для тих і про тих, хто став або може стати жертвою та/або свідком домашнього насильства, для небайдужих до цієї проблеми і для тих, хто може і хоче допомогти, вплинути і підтримати, та «Це зробила вона» – історії видатних українок, чий досвід надихає.

Відбулася презентація дистанційного курсу «Правова допомога потерпілим від домашнього насильства», розробленого для адвокатів, працівників центрів та бюро правової допомоги, а також для інших зацікавлених сторін, які працюють з людьми, котрі зазнають домашнього насильства.

На Форумі працювала виставка «Більше ніколи поза увагою: жінки, які стикаються з множинними формами дискримінації» – серія ілюстрацій, спрямована на підвищення обізнаності щодо проблем, які стоять перед уразливими групами жінок. Вона закликає осіб, які ухвалюють рішення, включити в політику та програми потреби цих груп жінок та дівчат на всіх рівнях.