Голова Офісу Ради Європи в Україні Мортен Енберг відвідав Університет і поспілкувався з керівництвом і студентською спільнотою

02-06-2017, 17:13

Під час зустрічі з ректором Василем Тацієм та проректором з навчальної роботи Юрієм Барабашем обговорювалися різні форми співпраці між Офісом Ради Європи в Україні та Університетом. Мортен Енберг розповів про плани та проекти Офісу до кінця року і можливу участь у них студентів та викладачів вишу.

Ректор В.Я.Тацій подякував Мортену Енбергу та очолюваному ним Офісу Ради Європи за підтримку та прихильне ставлення до проектів Університету.

Відвідуючи Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого,  Мортен Енберг мав можливість поговорити зі студентською громадою.

«Найбільш важливо для мене мати дискусії та діалог зі студентами, чути думки молодих розумних людей», – сказав він, звертаючись до студентів.

Пан Енберг розповів про причини створення та структуру Ради Європи, її функції та співробітництво з Україною, роботу Офісу Ради Європи в Україні та свою діяльність.

Учасники зустрічі більше дізналися про реформування української влади, поточні і майбутні проекти, в яких безпосередньо бере участь Рада Європи, щодо децентралізації, судової реформи і переатестації суддів, створення антикорупційного суду, статусу внутрішньопереміщених осіб, реформи в освіті, правових механізмів захисту від домашнього насильства, реформи виборчої системи, прокуратури, національної поліції, а також прийняття низки важливих законодавчих актів, які будуть сприяти розвитку України та пришвидшать її інтеграцію в ЄС.

Після офіційної частини студенти мали змогу поспілкуватися з очільником організації та поставити різні запитання: майбутнє України в євроінтеграційному процесі та НАТО; перспективи впровадження Офісом Ради Європи програм академічної мобільності; участь делегації РФ у Парламентській асамблеї Ради Європи; права людини та блокування російських сайтів; безпека засобів масової інформації та свобода слова; українська євроінтеграція та асоціація з НАТО; поради, як стати успішним послом тощо.