Представники 15 країн світу дискутували на тему бізнесу та прав людини

25-09-2019, 17:50

На панельній дискусії «Бізнес та права людини: виклики для нових демократій» експерти обговорили, як порядок денний з бізнесу та прав людини реалізується на пострадянському просторі, яке місце в цьому процесі посідає Україна, і чи може вона стати лідеркою цих позитивних змін.

Доцентка кафедри теорії та філософії права, директорка Міжнародного дослідницького центру з питань бізнесу та прав людини, координаторка дикусії Олена Уварова зазначила: «Сьогодні є необхідним узагальнити набутий розвинутими демократіями досвід з розумного балансування зобов’язань держави і бізнесу у сфері прав людини, виробити ефективні правові механізми захисту прав людини від порушень з боку бізнесу». Під час відкриття панельної дискусії виступила координаторка проекту Ради Європи «Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень» Ганна Христова. Вона зазначила, що зараз форум дає можливість під час гострих та суперечливих дискусій виробити рішення, які будуть спрямовані на допомогу тим, хто цього потребує, зокрема, переселенцям. За її словами проект допомоги внутрішньо переміщеним особам на базі Офісу ради Європи працює з 2016 року та проблема, яка торкається цієї катигорії людей не зникає навіть в умах деокупації та повернення територій. «Сама цифра 1,4 млн внутрішньо переміщених осіб – це цифра, яка потребує уваги. Переселенці мають три альтернативні абсолютно доступні варіанти розвитку сценарію. Це або повернення на місце попереднього проживання у безпеці і рівності, з дотриманням сукупності умов безпеки, або подальшої інтеграції приймаючої влади, або вільне переміщення всередині країни та пошук свого життєвого шляху саме там», – зазначила Ганна Христова. Вона підкреслила, що питання переселенців є юрисдикцією держави, але держава може звертатися до міжнародної спільноти та бізнесу. У свою чергу в.о. директора Директорату з прав людини, доступу да правосуддя та правової обізнаності Міністерства юстиції України Іван Шемелинець зазначив, що міністерство відкрите до нових ідей та їх реалізації. Також на панельній дискусії виступила Секретар Ради з гендерної рівності парламенту Грузії, консультантка Офісу Народного захисника Грузії і проектів ПРООН Маріам Джаджанідзе. Вона розповіла про впровадження заходів парламенту стосовно підтримки прав людини.

Під час панельної дискусії було презентовано «Керівництво з прав людини для виконавчих директорів компаній», розроблене Всесвітньою бізнес-радою зі сталого розвитку. Український переклад Євгенія Бороха і Олени Уварової. Документ містить не лише рекомендації фахівців, а й конкретні кейси великих компаній, що обрали шлях захисту прав людини в сфері бізнесу, наприклад, французької компанії Michelin.