Представники Університету взяли участь у першому науковому заході Балтійсько-Українського центру освіти

04-02-2019, 16:44

1 лютого у м. Вільнюс (Литва) відбувся перший науковий захід Балтійсько-Українського центру освіти, досліджень та інновацій – круглий стіл «Розвиток конституційних прав. Зміни в джерелах права», на якому українську сторону представляли Президент Національної академії правових наук України Олександр Петришин, завідувач кафедри міжнародного приватного права та порівняльного правознавства Дмитро Лукьянов, доцент кафедри теорії та філософії права Віктор Смородинський та інші науковці. Литовська сторона була представлена Головою Конституційного Суду Литви проф. Дайнюсом Жалімасом, який виступив з доповіддю “Розвиток конституційних прав – виклики та можливості”, суддями КС Литви та науковцями Школи права Університету Миколаса Ромеріса. Литовські та українські експерти обговорили зміни в конституційних правах і джерелах права, їх зв’язок з консолідацією демократичних реформ і впровадженням принципів верховенства права в правовій системі. Також обговорювалися інтеграційні процеси Європейського Союзу, які визначають зміни в правових джерелах, ролі судів, особливо в конституційному захисті прав людини, а також досвід Литви та України в здійсненні реформ правової системи.

Модератор круглого столу – керівник Балтійсько-Українського центру освіти, досліджень та інновацій проф. Тома Бірмонтієне підкреслила, що метою заходу є встановлення активного і конструктивного діалогу з українськими вченими-юристами і практиками, обговорення правових питань, що становлять взаємний інтерес, і обмін досвідом.

Фундаторами Балтійсько-українського центру освіти, науки та інновацій є Університет Миколаса Ромеріса (Литва) та Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, мета його діяльності полягає у підтримці процесу інтеграції України до Європейського Союзу шляхом консолідації та розширення співробітництва у сфері освіти, досліджень та інновацій між освітніми організаціями України, Литви та інших балтійських держав.

Більш детальна інформація про подію на сторінці Школи права Університету Миколаса Ромеріса