Представники провідних українських вишів обговорили шлях розвитку юридичного клінічного руху

25-09-2020, 16:16

У   рамках ІV Харківського міжнародного юридичного форуму відбулася зустріч-дискусія на тему «Інноваційна модель юридичної клінічної освіти. Розвиток юридичного клінічного руху, підвищення фінансової грамотності та обізнаності серед представників юридичних клінік».

Організатором виступили Юридична клініка НЮУ імені Ярослава Мудрого та проект USAID «Трансформація фінансового сектору».

Відкриваючи засідання, проректор із навчально-методичної роботи університету Вячеслав Комаров наголосив: «Клінічний рух – це явище в системі вищої юридичної освіти. І ми маємо вже певні здобутки. Студенти, які займаються реальною практикою, об’єднують правничі виші. Я хочу, щоб ми разом, завдяки цьому руху, створили український Гарвард».

До присутніх звернувся модератор –  керівник Юридичної клініки, доцент кафедри цивільного права №1 Віктор Янишен, у виступі якого йшлося про  дискусію з юридичними клініками, що реалізовують грант «Розвиток потенціалу юридичних клінік у сфері фінансових консультацій та просвіти з питань захисту прав споживачів у контексті переходу до інноваційної моделі клінічної освіти».

Специфіка зустрічі полягала в її форматі. Дискусійний характер дозволив зупинитися на вузьких проблемних питаннях, адже її учасники – не просто правники з різних юридичних шкіл України, а й колеги-клініцисти, які активно займаються популяризацією культури фінансово грамотного суспільства. Робота загалом була присвячена блокам питань, пов’язаним із інноваційною моделлю юридичної клінічної освіти.

Інформацію щодо етичних норм у роботі юридичних клінік почули від керівника Правничої клініки Національного університету «Києво-могилянська академія» Юлії Матвєєвої.

Керівник Юридичної клініки Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Віктор Янишен провів аналіз релевантної судової практики у споживчих кредитах.

Присутні заходу від асистента кафедри трудового права Єлизавети Яригіної дізналися про зміни до накопичувальної системи пенсійного страхування як шлях модернізації трудових правовідносин.

Захід дав унікальну можливість учасникам почути думки та поспілкуватися з колегами з різних куточків України, познайомитися з особливостями їхньої роботи, а також дізнатися про цікаві кейси і найоригінальніші шляхи їх вирішення. 

Наприкінці відбулося неформальне спілкування. Дискусія точилася навколо практичних проблем, які виникають у відносинах споживчого кредитування.