- Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого - https://nlu.edu.ua -

Представники кафедри трудового права Університету стали співорганізаторами та учасниками семінару з реабілітації осіб з інвалідністю

 У КВЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний коледж» відбувся навчальний семінар «Організація реабілітаційних послуг особам з інвалідністю». Серед організаторів заходу ВГОІ «Інститут реабілітації та соціальних технологій», Департамент освіти і науки Київської обласної державної адміністрації, кафедра трудового права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Центр проблем імплементації європейського соціального права Київського національного університету імені Тараса Шевченка та ін.

Відкрив навчальний семінар директор КВЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний коледж» В.А. Ружицький, який наголосив на важливості соціальної стратегії розвитку коледжу, інновацій щодо впровадження інклюзивної освіти, яка має включати реабілітаційні послуги. Також він розповів про співпрацю коледжу на Київського обласного осередку ВГОІ “Інститут реабілітації та соціальних технологій”.

У доповіді завідувача кафедри трудового права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого О.М. Ярошенка було викладено питання подальшого становлення в Україні системи професійної реабілітації осіб з інвалідністю і створення мережі відповідних служб з урахуванням факторів, що впливають на організацію і планування процесу професійної реабілітації, в світлі завдань, намічених на загальнодержавному рівні у цій царині.

У вітальному слові заступник Голови ВГОІ «Інститут реабілітації та соціальних технологій» Л.О. Костюк звернула увагу на необхідність соціального партнерства Інституту з навчальними закладами з питань прав осіб з інвалідністю, а також на важливості розвитку інклюзивної освіти та системи реабілітації осіб з інвалідністю.

Голова Київського обласного осередку ВГОІ «Інститут реабілітації та соціальних технологій» С.Б. Слободянюк підкреслив важливість трудової реабілітації як важливої складової соціалізації осіб з інвалідністю та презентував роботу «Майстер-студії», у якій особи з інвалідністю різних нозологій мали можливість під керівництвом інструкторів виготовити сувеніри-магнітики. Робота “Майстер-студії” показала позитивні результати щодо трудо-реабілітації людей з інвалідністю.

Підбиваючи підсумки навчального семінару, почесний голова ВГОІ «Інститут реабілітації та соціальних технологій» В.Л. Костюк відзначив важливість розробки комплексної програми трудо-реабілітації осіб з інвалідністю, поширення позитивного досвіду “Майстер студії” іншими осередками.