Почесний доктор Університету Танел Керікмяе розповів про перспективи та ризики використання штучного інтелекту

19-11-2019, 15:04

Почесний доктор Університету директор школи права Талліннського технологічного університету професор Танел Карікмяе виступив із публічною лекцією «Правова стратегія у використанні штучного інтелекту: досвід Естонії».

Штучний інтелект давно увійшов у життя європейської спільноти, частиною якої є й Естонія. Він з успіхом застосовується в таких сферах, як боротьба  з кібератаками, регулювання дорожнього руху, сільське господарство, медицина, боротьба з безробіттям, судова система тощо. Але використання ШІ й досі викликає етичні, філософські, політичні й юридичні суперечки.

Сьогодні, за словами професора Керікмяе, перед Естонією стоїть завдання імплементації використання штучного інтелекту у правову систему. Розв’язати цю проблему покликаний розроблений урядом країни план дій – так звана «Програма Кратта» (на честь істоти з естонської міфології).

Лектор також розповів про створення алгоритмів аналізу, які здатні оцінити ризик того, що певна особа вчинить злочин або ув’язнений повторно порушить закон після звільнення, та торкнувся питання відповідальності держави перед громадянами за використання конфіденційної інформації та рішення, які приймає штучний інтелект.