Перший день II Харківського міжнародного юридичного форуму був насичений подіями

26-09-2018, 16:54

Центральним заходом робочої частини дня була панельна дискусія «Корпоративне право та інтелектуальна власність в умовах цифрової економіки». Учасників привітав президент Національної академії правових наук України Олександр Петришин.

Спікерами виступили Голова Верховного Суду Валентина Данішевська (Способи захисту корпоративних прав як елемент підвищення доступу до правосуддя), модератор заходу професор кафедри цивільного права №1 Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Інна Спасибо-Фатєєва (Загальний огляд стану правового регулювання корпоративних відносин в Україні), доцент кафедри цивільного права Київського національного університету імені Тараса Шевченка, адвокат Роман Сабодаш (Віртуальні загальні збори учасників ТОВ: проблема ідентифікації їх учасників), професор кафедри правознавства в Копенгагенській школі бізнесу (Данія) Сьорен Фріс Хенсен (Транскордонні перетворення компаній) та ін.

Робота панельної дискусії триває.

Цього ж дня у межах заходів з питань підвищення якості юридичної освіти за підтримки програми USAID «Нове правосуддя» відбулося виїзне засідання Робочої групи Міністерства освіти і науки України з розроблення Концепції розвитку юридичної освіти під головуванням Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич. Модератором виступив заступник Міністра освіти і науки Юрій Рашкевич.

У дискусії взяли участь члени Робочої групи ‒ керівництво Міністерства освіти і науки України та Міністерства юстиції України, представники правничих шкіл і професійних правничих об’єднань, а також залучені Програмою USAID «Нове правосуддя» іноземні експерти: головний стратег та директор з адміністрування Національної конференції екзаменаторів іспиту на доступ до правничої професії (США) Келлі Еарлі та голова департаменту міжнародних зв’язків Міністерства юстиції Північного Рейну‐Вестфалії, суддя у відставці Регіонального суду Дюссельдорфа (Німеччина) Міхаель Шольц.

Метою засідання було узгодження позицій для подальшого просування у питанні затвердження Концепції розвитку юридичної освіти. Учасники обговорили ключові питання реформи, зафіксовані в проектних документах, а також заходи, реалізовані МОН у цій сфері, серед яких вступні випробування до магістратури з права із використанням технологій ЗНО, збільшення мінімального балу з предметів ЗНО для вступу до бакалавріату з права, наскрізний характер магістерської підготовки правників, відмова від заочної форми навчання в правничих школах, запровадження єдиного державного кваліфікаційного іспиту при атестації магістрів права та ін.

У межах програми форуму для бізнесу відбувся тренінг «Відповідальність керівників та інших осіб, які контролюють товариство». Його слухачами стали керівники компаній, адвокати, корпоративні юристи, корпоративні секретарі акціонерних товариств, фахівці консалтингових та аудиторських фірм, які працюють у сфері корпоративного управління, судді, а також студенти юридичних закладів вищої освіти та факультетів.

Тренери (професор кафедри цивільного права №1 Інна Спасибо-Фатєєва, суддя Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду Василь Крат, асистент кафедри цивільного права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, адвокат Наталія Філатова, керівник практики корпоративного права / M&A, партнер ЮФ «Василь Кісіль і Партнери», член Правління Професійної асоціації корпоративного управління Володимир Ігонін, а також доцент кафедри цивільного права Київського національного університету імені Тараса Шевченка, адвокат Роман Сабодаш) проаналізували найтиповіші порушення і зловживання, які допускають у своїй діяльності керівники та інші особи, які контролюють діяльність господарських товариств, дали оцінку небезпечності наслідків правопорушень і зловживань для учасників (інвесторів) товариства і для товариства в цілому, визначили механізми попередження порушень і зловживань, а також ефективні способи захисту прав та інтересів товариства та його учасників (акціонерів, інвесторів).

Також представники бізнесу мали змогу відвідати тренінг «Практика складання договорів у ІТ». Тренерами (керівник практики інтелектуальної власності, радник ЮФ «Василь Кісіль і Партнери» Іларіон Томаров, лектор Всесвітньої Організації Інтелектуальної Власності (ВОІВ) Олена Жилінкова та ін-хаус юрист студії Game‐dev компанії Plarium, адвокат Сергій Білоус) розглянули практичні аспекти правового регулювання договірних відносин у сфері ІТ, надали рекомендації з ведення переговорів із контрагентами щодо договорів у сфері ІТ, висвітлили основні тенденції ведення договірного процесу із зарубіжними контрагентами, питання складання договорів у сфері IT із іноземним елементом, договірного структурування відносин в ІТ‐компаніях, а також проаналізували актуальну закордонну практику укладання договорів на створення та використання об’єктів права інтелектуальної власності ІТ‐компаніями.

У актовій залі Президії Національної академії правових наук України відбулася відкрита дискусія із громадськістю Голови Конституційного Суду України Станіслава Шевчука «Діалоги про конституційну демократію», організована Координатором проектів ОБСЄ в Україні та Конституційним Судом України. У дискусії також взяли участь президент Національної академії правових наук України Олександр Петришин та суддя Конституційного Суду України Віктор Городовенко. Модератором зустрічі виступив національний радник з юридичних питань Координатора проектів ОБСЄ в Україні, консультант Конституційної комісії, член Ради з питань судової реформи Олександр Водянніков.